V Mohelnici se Valachům většinou daří a potvrdilo se to i tentokrát. Na konci května tam Ševčík s Vašutem po volnějším rozjezdu vybojovali vítězství. „Předpovědi, že má celý víkend propršet, se naštěstí nepotvrdily a jen občas trochu prskalo. Závod jsme nezačali moc dobře, motali jsme se kolem třetího čtvrtého místa. Postupně jsme se ale probíjeli směrem nahoru. Neděle, které nám vycházejí vždycky lépe, nám tentokrát také sedla, tak jsme si říkali, že z toho snad bude bedna," ohlížel se za vystoupením v Mohelnici pilot posádky Bronislav Ševčík. Vyhlášení vítězů bylo pro valašskou posádku velmi překvapivé.

„Vyhlašuje se postupně od třetího místa do prvního. Když nás nevolali na třetí ani druhé, už jsme se pomalu otáčeli, že jsme asi museli skončit těsně čtvrtí. Ale na první místo vyhlásili nás. To jsme byli hodně příjemně překvapení," pousmál se Bronislav Ševčík. Společně se svým dlouholetým parťákem Oldou Vašutem si oblíbený závod v Mohelnici opět užili. „Bylo to tady jako vždy výborné. Vždy tady přijde hodně fanoušků, atmosféra je výborná. Lidé nám při průjezdech fandili, vesměs nám i chválili naše nové černozelené barvy na tuto sezonu, prostě jsme si Mohelnici jako vždy užili," chválil Ševčík druhý závod MČR v trucktrialu.

Mnohem těžší fuška čekala na posádku APM Racing teamu první červnový víkend v Jihlavě. Tam se valil jeden problém za druhým. „Tentokrát to bylo pro nás hodně problematické skoro po celé dva dny. První den nám přestalo auto startovat, ale to nebylo ještě to nejhorší. Urval se nám totiž ruční plyn, bez kterého se skoro nedá jet. Hned jak se sundá noha z plynu, auto vám zdechne. Na sobotu posádka opravila, co šlo, a pustila se do dalších bojů. Naštěstí už to šlo o poznání lépe než první den.

„Postupně jsme se trochu rozjeli a v závěru prvního dne trochu dohnali naše ztráty," shrnul úvodní závodní den pilot posádky Bronislav Ševčík. Technické problémy ovšem číhaly na posádku i druhý den. A nebylo jich málo. „Na poslední sekci nám spadl kardan, takže jsme dostali další ranec trestných bodů. Mysleli jsme si, že skončíme daleko pod stupni vítězů. Bylo pro nás hodně překvapivé, že nás pak volali, že si máme na bednu zajít pro třetí místo. Po všech těch technických problémech a obrovském vedru, které bylo po celý víkend, pro nás bylo třetí místo jako zlato," usmíval se Bronislav Ševčík.

Další závody na sebe nenechají dlouho čekat. Poslední červnový víkend se jede v Černuci u Kladna a v polovině srpna čeká na posádky tradičně pískovna v Kunštátě.