Silná únava byla znát na většině cyklistů, kteří se v extrémním počasí vydali prudkým stoupáním z Trojanovic na Pustevny. „Byl to můj první závod po čtyřech měsících, kdy jsem se zotavoval z úrazu. Dalo mi to pořádně zabrat, už jsem zažil i lepší počasí,“ poznamenal po dojezdu do cíle Tomáš Labanc z Hranic na Moravě.

Naopak spokojeností zářil vítěz juniorské kategorie Ondřej Míček. „Občas mi foukal vítr do zad, občas proti mně, ale takový druh závodů mi vyhovuje,“ svěřil se ještě udýchaný talentovaný cyklista z týmu Maxbike Orlová. „Syn závodí už osm let, stal se z něho specialista na závody do vrchu. Doufáme, že vyhraje i moravskoslezský pohár,“ prozradila synovy ambice jeho maminka Pavlína Míčková.

Uvšech dvaadvaceti ročníků jako pořadatel asistoval Karel Bradáč z Rožnova pod Radhoštěm. „Počasí nám letos opravdu nevyšlo, ale pamatuji i horší ročníky. Jednou dokonce sněžilo, závod jsme chtěli zrušit, cyklisté ale byli proti, takže se nakonec jelo,“ vybavil si šestasedmdesátiletý pamětník, sám náruživý cyklista a člen rožnovského cyklistického oddílu.

Počasí se dále zhoršovalo, při dojezdu mužů cílovou rovinku doslova zahalila mlha. Jako první se z bílé tmy vynořil závodník Tomáš Čer. „Bylo to těžké, zima, vítr. Povedl se mi start, takže se rozhodlo už dole,“ svěřil se promáčený ale spokojený vítěz mužské kategorie. Letošního ročníku tradiční soutěže se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo osmdesát závodníků. „Bylo to méně než loni, některé pochopitelně odradilo velmi nepříznivé počasí,“ zhodnotil ředitel závodu Jiří Vinklář.