Trasa zavede valašského borce i jeho soupeře na území hned čtyř států a bude na ní muset překonat neuvěřitelných 1176 kilometrů.

Pro 33letého Svatopluka Božáka bude tento závod napříč střední Evropou již jeho druhým v kariéře. Loni jej absolvoval poprvé a vedl si výborně. Trať dlouhou zhruba 1200 kilometrů, která pravidelně vždy vede přes Polsko, Slovensko, Maďarsko a Českou republiku, tehdy zvládl za 54 hodin a 44 minut. Letos si věří ještě na o něco lepší výsledek.

„Cítím se docela dobře. Přípravě jsem věnoval hodně a mohlo by to snad být dobré,“ hlásil těsně před čtvrtečním startem závodu Svatopluk Božák. Zároveň však doplnil, že ve sportu nikdy není jasně dáno něco dopředu. „Uvidí se až při samotném závodě, jak to bude klapat. Před startem se můžu cítit výborně a pak mohou při tolika kilometrech přijít těžké chvíle, ani nevíte jak. Obecně si ale celkem věřím, při trénincích jsem byl se svými časy docela spokojen,“ dodává Božák.

Cyklista, jenž žije v Rožnově pod Radhoštěm, letos v rámci přípravy na tento velký závod absolvoval hned několik podobných závodů. Kilometrově téměř totožný závod si odbyl letos v květnu na ultramartonu kolem Slovinska, který po obrovském boji s těžkou tratí a s extrémně deštivým počasím zvládl za 62 hodin. „ Téměř celou dobu závodu pršelo a byla zima. Tentokrát by to mělo být mnohem lepší. Loni jsem zajel čas pod 55 hodin. Letos bych se rád dostal někde k hranici 52 hodin,“ přeje si sportovec.

Letošní ročník ultramaratonu zasáhne i do našeho regionu. Přibližně v sobotu odpoledne budou účastníci projíždět postupně Luhačovicemi, Vizovicemi, Vsetínem, Valašským Meziříčím či Rožnovem pod Radhoštěm. Cílem závodu v obci Bystřička u Třince budou cyklisté projíždět podle přibližných předpokladů v sobotu večer.