,,Evropská mládežnická liga je dlouhodobá basketbalová soutěž pro kluky a holky z celé Evropy od kategorii U13 až po kategorie U19. V letošní sezoně ji hrály družstva z 33 zemí. Bohužel kvůli koronaviru byla v březnu přerušená,“ vysvětluje další zástupce valašskomeziříčského klubu u týmu ze severu Moravy Petr Nachtmann.

Ten u ostravského kolektivu kadetů U15 působí jako asistent trenéra a manažer mužstva.

 ,,Křídlo Hurta a křídlo a pivot Burian nastupovali za výběr Snakes Ostrava U15. Křídlo Hawiger a další křídlo Foltýn hájili barvy ostravského Snakes v kategorii U14. Kolektiv čtrnáctiletých zatím odehrál turnaje v Rize a Moskvě. Patnáctiletí se představili dvakrát v Lotyšsku v Kandavě a v Césis. Čtrnáctiletí měli mít další turnaj v polském Gdaňsku a mužstvo do 15 let se mělo představit domácím divákům v Ostravě. Ty však byly zrušeny,“ prozradil Nachtmann.

 Basketbalový kouč z Valašska, je samozřejmě rád, že si jeho svěřenců ostravský klub všimnul.

,,Zajímavá konfrontace se zahraničními mužstvy se bude našim hráčům hodit. Těžké duely zvýši jejich výkonnost. Nabyté zkušenosti určitě prodají v českých soutěžích. To samé platí i o trenérech,“ je přesvědčený Petr Nachtmann.

Ten také věří, že evropské mládežnické basketbalové ligy budou ještě letos pokračovat.

 ,,Oba výběry si totiž chtějí vylepšit dosavadní postavení. Čtrnáctiletí jsou zatím na 16. místě a patnáctiletým patří 13. příčka,“ uvedl závěrem Nachtmann.