Ve valašském týmu došlo oproti minulé sezoně k několika změnám, a to v kolonce příchodů i odchodů. „Největší změnou asi je, že jsme angažovali trenéra Širovského, který vedl v minulosti i českou reprezentaci,“ uvedl prezident klubu Vít Zgarba. „Druhou zásadní změnou je, že jsme řádně omladili kádr a šanci v letošní sezoně druhé ligy dáme několika mladičkým hráčům z loňské úspěšné dorostenecké party. Jedná se o Petra Garguláka mladšího, Ondřeje Kůrku, Karla Šviráka, Radima Olšáka nebo Rudolf Vichtora, který se otrkával už loni,“ prozradil k sestavě Zgarba.

V kádru Climaxu se však objeví v novém ročníku druhé ligy také úplně nová jména. „Z prvoligového Přerova jsme získali Josefa Nezvala a z Ostravy Richarda Mohylu. Ten se ale bohužel zranil už před startem sezony. Mohl by ale třeba být naším žolíkem do druhé části sezony,“ vyjmenoval Zgarba nové tváře v týmu.

Jediným hráčem, který před novou sezonou opustil kádr Climaxu, je Lumír Gebel. „Dostal nabídku z extraligového Břve, kde bude hostovat zatím na půl sezony. Pokud nebude mít Břve šanci bojovat o titul, vrátí se v průběhu sezony do Vsetína,“ podotkl Zgarba.
Co se týče předsezonních cílů, mají ve Vsetíně jasno. „Loni jsme chtěli především uspět s dorosteneckým týmem. To se nám povedlo, kluci se stali vícemistry republiky,“ připomněl Zgarba velký úspěch mladých Valachů. „Letos bychom se chtěli dostat co nejdál s mužským týmem. Určitě bychom rádi do play off, případně i do baráže o první ligu. To by bylo ideální,“ přeje si prezident vsetínského klubu. „Máme ale opravdu dost omlazené družstvo. Pokud se nám to nepovede, nebude to žádná tragedie,“ doplnil Zgarba.

Premiéru nového ročníku druhé ligy si odbudou nohejbalisté Climaxu Vsetín dnes od 14 hodin proti Jaroměřicím. Utkání se hraje v tělocvičně Kostka školy.