ZRUČ-SENEC – NK CLIMAX VSETÍN 2:5

Konečný stav série: 0:2

Po základní části pátý Vsetín s posledním týmem tabulky v prvním utkání doma jasně vyhrál (5:0) a na hřiště soupeře si přijel pro zakončení série. Valaši sice nemohli počítat s Vichtorou a Gebelem, nicméně i tak byli za favority utkání a na hřišti to dokázali potvrdit.

Vsetínští hned do úvodního duelu nasadili svou elitní dvojici Brutovský-Perun. Domácí Štolka a Boček po celý první set s nimi hráli vyrovnanou partii, až koncovku Vsetínští ovládli 10:7. Druhý set vyzněl už jednoznačně pro Valachy, kteří tak vedli 1:0. Ve druhé dvojce Nezval se Zbrožkem nenavázali na úspěšné vystoupení zpřed týdne a sice po bitvě, ale přece prohráli 0:2 a bylo srovnáno.

V první trojce sestava Brutovský, Gargulák, Nezval opět poslala Vsetín na vítěznou vlnu. Vsetínští očekávali zápletku ve druhé trojici, kde vedle kanonýrů Zbrožka a Ifky nastoupil vůbec poprvé na postu nahrávače Perun. A vedl si nadmíru zdatně, trojice až na občasné nepřesnosti v obraně hrála velice dobře a ve dvou setech získala další bod pro Vsetín, který už vedl 3:1.

V následném singlu začal Ifka dobře a vyhrál první set, ale soupeř pak zápas otočil a Vsetín už vedl jen 3:2. Perunova trojka pak v důležitém utkání jasně vyhrála a Climax vedl 4:2. Dílo pak dokonala Gargulákova trojka, která ve třech setech ukončila nejen tento zápas, ale také celou extraligovou sezonu 2012. „Potvrdilo se naše očekávání, že soupeř bude v domácím prostředí nepříjemným protivníkem. Přes mírně improvizovanou sestavu jsme ale přijeli do Zruče-Sence vyhrát, a to se nám i podařilo," hodnotil spokojeně šéf klubu a tentokrát i trenér Vít Zgarba.

Sestava Vsetína: Nezval, Gargulák, Brutovský, Perun, Ifka., Zbrožek, trenér Zgarba.

Výsledek druhé play out série: Nohejbal Žatec – Čakovice 5:0 (stav série 1:1).

Výsledky semifinále play off o titul: Čelákovice – Modřice 5:4 (1:1), Šacung Benešov – Karlovy Vary 2:5 (0:2).