Koncem ledna oznámil NK Climax Vsetín vstup do extraligové soutěže a také příchod jednoho z nejlepších světových hráčů – košického Patrika Peruna – do svých řad. Po poctivé zimní přípravě si extraligovou premiéru odbudou vsetínští nohejbalisté se soupeřem z nejdůstojnějších – v neděli 3. dubna ve 12 hodin přivítají ve vsetínské hale Na Lapači Šacung VHS Benešov 1947, tým s historií i skvělou přítomností – jedná se o vítěze loňského extraligového ročníku.

Již tuto sobotu 26. března ovšem vsetínský Lapač přivítá jinou atraktivní událost – jubilejní 10. ročník mezinárodního nohejbalového turnaje Austin Cup. V hale Na Lapači se tradičně utká 24 elitních trojic, tentokrát ze šesti zemí (kromě Česka a Slovenska též z Maďarska, Rumunska, Francie a Švýcarska). Mezi špičkovými nohejbalisty se pokusí prosadit i tři trojice NK Cĺimax Vsetín. Ranní zápasy ve skupinách začínají Na Lapači i v hale ZŠ Hovězí od 8 hodin ráno, play off začne přibližně ve 14.30 už jen Na Lapači. Mládež do 150 centimetrů má vstup zdarma, ostatní za 30 korun, ovšem na slosovatelnou vstupenku lze vyhrát hodnotnou cenu.

Nohejbalový klub NK Klimax Vsetín však připravil pro své příznivce i další neméně zajímavé překvapení. Po dohodě s přerovským nohejbalovým klubem byl sestaven společný tým pro extraligu dorostu složený výhradně ze vsetínských a přerovských odchovanců. Ze vsetínské líhně je to Tomáš Vala, Miroslav a Stanislav Tomek, Robert Gargulák a Michal Skřípka. Manažerem týmu je Dušan Padyšák. Toto družstvo pod názvem Climax Přerov odehraje domácí utkání sezony 2011 střídavě ve Vsetíně a v Přerově. Křest si odbude hned den následující po Austin Cupu, tedy v neděli 27. března od 9 hodin ve vsetínské hale Na Lapači.

Nesporně zajímavý efekt přináší též dlouhodobá spolupráce se slovenským klubem DPMK Košice. Příchod Patrika Peruna přinesl potřebu koordinovat zájmy NK Climax Vsetín se zájmy slovenské reprezentace, která je tvořena právě převážně hráči z Košic včetně samozřejmě vsetínského Patrika Peruna. Climax se s DPMK dohodl, že na některých akcích zimního cyklu mezinárodních turnajů Czech Cup, který je hrán dle mezinárodních pravidel, bude Patrik Perun nastupovat v sestavách slovenské reprezentace, ovšem střídavě pod hlavičkou DPMK a NK Climax. A právě pro barvy NK Climax Vsetín vybojovala sestava Perun, Brutovský, Ižol uplynulou sobotu v Nymburku vítěznou trofej na turnaji dvojic.