Čakovice jsou tedy v extralize zachráněny, na Climax čeká ještě jedna poslední šance na záchranu v nejvyšší soutěži. V sérii na dvě vítězná utkání se Vsetín utká s vítězem série Žatec Český Brod (momentálně je stav série 1:1). Vítěz se udrží v extralize.

NK CLIMAX VSETÍN ČAKOVICE 5:2 Konečný stav série: 0:2

Oba týmy opět nastoupily v nejsilnějším možném složení. Valaši tedy vůbec poprvé představili svým fanouškům čerstvou letní posilu Jána Brutovského, který už odehrál první zápas série v Čakovicích. Domácí se oproti úvodnímu utkání, kde neuspěli ani v jedné dvojici, pokusili o změnu. Do první dvojky nastoupil osvědčený tandem Perun, Gebel, který v základní části soutěže prohrál jen jednou. Čakovičtí poslali na hřiště velezkušené bratry Suché. Hned tato dvojka dala ráz celému utkání, neboť domácím se vůbec nevydařil její úvod a vlastně ani celé utkání (0:2 na sety).

Do druhé dvojky nasadili domácí proti Mrákavovi a Ungermannovi Brutovského a kapitána Nezvala. Hra byla vyrovnanější než v první dvojce. Na útoku byly síly vyrovnány, ale na rozdíl od hostí se Vsetínským nedařilo v případě výběru míče připravit si útok a kontrovat. V prvním setu se namísto Nezvala objevil na hřišti Vichtora. Po setech 8:10, 8:10 opět uspěli hosté a vytvořili si tak důležitou pohodu do zápasu trojic.

První bod získali Valaši až v prvním zápase trojic. Brutovský, Nezval a Vichtora se střídajícím Gargulákem vyhráli 2:0 na sety a snížili tak z pohledu Vsetína na 1:2. Trojka Perun Gebel a Zbrožek, kterého ve druhém setu střídal Ifka, následně nestačila na skvěle hrající trio Pachman, Putík, Cibulka a odešla poražena vysoko 6:10, 6:10. Čakovice tak znovu vedly o dva body (1:3).

Stejně jako před týdnem na půdě soupeře i tentokrát se v singlu zaskvěl Novosad. V náročném zápase plném krásných výměn porazil Mrákavu 10:7, 10:7 a snížil z pohledu domácích na 2:3.

Utkání se zlomilo v následující trojici, kdy na sebe narazilo trio Vichtorovo a Putíkovo. I tentokrát se Nezval prostřídával s Gargulákem. Po vyrovnaném boji ve třetím setu Vsetínští vedli 9:8, měli mečbol a mohli tak vyrovnat na 3:3. Hosté ale srovnali a nakonec zvládli i poslední rozhodující míč a vyhráli třetí sadu 10:9. Namísto 3:3 to bylo 4:2 pro Čakovice. Za celkového stavu 2:4 odehráli domácí poslední trojku ve veliké křeči a po prohraném prvním setu 8:10 ztratili i přes pokus vyztužit blok příchodem Padyšáka namísto Zbrožka i set druhý 7:10. Čakovičtí tak vyhráli i druhé utkání série stejným výsledkem a slaví tak záchranu v extralize. „Hosté nás i tentokrát předčili asi nejvíce herní vyzrálostí. Oproti minulému utkání bylo na naší straně méně chyb, avšak soupeř díky příznivému vývoji utkání i celé série dokázal hrát odvážněji. Škoda je, že nepomohla ani skvělá podpora fanoušků,“ zhodnotil zápas šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

Climax Vsetín bude mít ještě druhou a poslední možnost zachránit extraligu. V sérii na dvě vítězná utkání se Vsetín utká s vítězem série Žatec Český Brod (momentálně je stav série 1:1). Vítěz se udrží v extralize.

Sestava Vsetína: Perun, Gebel, Nezval, Brutovský, Gargulák, Ifka, Novosad, Padyšák, Vichtora, Zbrožek. Výsledek druhé play out série: Český Brod Žatec 5:4 (stav série 1:1).