Druhý zápas se hraje nadcházející sobotu od 14 hodin na antukových kurtech u vsetínské Sokolovny. V případě nepřízně počasí se bude utkání hrát v hale Na Lapači ve Vsetíně.

TJ AVIA ČAKOVICE - NK CLIMAX VSETÍN 5:2 Stav série: 1:0

Kromě Vsetína i domácí Čakovice nastoupily v kompletní sestavě, na rozdíl od celé sezony, ve které Čakovičtí podobně jako Climax často dopláceli právě na nekompletní kádr.

Oba soupeři, kteří se jistě chtěli vidět jinde, než v barážových bojích, postavili na kurt všechny své opory. Vsetínské mohlo těšit, že kromě kádru, který před prázdninami dohrával základní část soutěže, byl k dispozici i blokař Padyšák a především nová akvizice Ján Brutovský. V dresu domácích se tentokrát rovněž objevila kompletní sestava. Kromě Mrákavy a Jiřího Suchého, kteří táhli tým po celou sezonu, se na základní čáru postavili též Vilém Ungermann a Martin Suchý, někdejší opory české reprezentace.

V první dvojce se Mrákavovi a Ungermannovi postavil vsetínský tandem Gebel – Novosad se střídajícícm Padyšákem. Zápas vyhráli domácí 2:0 na sety. Čakovičtí vsadili ve dvojkách na zkušenost a proti vsetínské úderce Perun, Brutovský nasadili bratry Suché. V prvním setu hosté předvedli koncert. Vyprovodili domácí 10:5 a vypadalo to, že bude nepochybně srovnáno na 1:1. I po celý druhý set hosté těsně vedli, ale stále se jim nedařilo odskočit na vícebodové vedení. To se jim vymstilo v samotné koncovce a set ztratili 8:10. Ve zkráceném třetím setu domácí též stále jen dotahovali, až za stavu 8:8 při výtluku bloku Suchého míč cestou do autu tečoval nešťastně Perun, a to Čakovickým přineslo rozhodující výhodu do koncovky, která skončila 10:9. Domácí tak vedli 2:0.

V úvodní trojici Gebel, Perun a Zbrožek měli proti Mrákavovi, J. Suchému a Kurkovi ve třetím setu při vedení 9:8 mečbol, ani to však nestačilo na vítězství a porážka znamenala vedení Čakovic 3:0. Návrat Vsetínských do utkání nepřinesl ani další zápas.

Brutovskému, Nezvalovi a Vichtorovi se sice podařilo vyhrát první set, ale to bylo opět všechno. Výsledkem bylo vítězství domácích ve druhém setu 10:8 a v setu třetím dokonce 10:7. To už vedly Čakovice 4:0.

Za povážlivého celkového stavu 0:4 se v singlu vytáhl Novosad, který porazil 2:1 Mrákavu a získal tak pro Vsetín první bod. Povzbuzení hosté pak přetlačili domácí v zápase Vichtorovy trojky proti Suchého trojce a najednou to bylo jen 4:2 pro domácí. Pro hosty tak vznikla reálná šance na zvrat výsledku, protože následoval zápas elitní Gebelovy trojky proti triu čakovických mladíků. Pokud by pak hvězdná dvojka Perun, Brutovský bodovala, rozhodovalo by se za stavu 4:4 v poslední dvojici. Takto optimistický scénář Climaxu ale domácí nepřipustili. Putíkova trojka nadšeně bojovala, a když navíc musel Zbrožek vystřídat pro zranění zad, nenašli už Vsetínští sílu pro zvrat v zápase a i přes snahu Padyšáka a Novosada, kteří se na Zbrožkově postu postupně vystřídali, jej ztratili dvakrát 6:10.

Porážka 2:5 tak je pro vsetínský tým dost hořkou pilulkou. V ideálním případě totiž mohli Valaši při výhře v Čakovicích ukončit sérii již na domácí půdě o nadcházejícím víkendu a mít záchranu jistou. Takhle bude ale všechno mnohem složitější. „Soupeř nás tentokrát převýšil především ve dvou faktorech. Daleko méně chyboval ve všech činnostech a především dokázal obrátit několik špatně se vyvíjejících zápasů. Naopak náš celek nedokázal proměnit skvěle rozehrané zápasy ve vítězství. To rozhodovalo o všem důležitém,“ zhodnotil první duel série play out šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

Sestava NK Climax Vsetín: Brutovský, Gargulák, Gebel, Ifka, Nezval, Novosad, Padyšák, Perun, Vichtora, Zbrožek. Výsledek druhé série: SK Nohejbal Žatec - TJ Slavoj Český Brod 5:1 (stav série 1:0).