V dalším kole nejvyšší soutěže hraje Climax opět doma, v sobotu 11. dubna od 14 hodin hostí Český Brod.

NK CLIMAX VSETÍN – TJ DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:5

Valaši nezačali dobře. Plachý s Brutovským překvapivě prohráli a bod, se kterým se počítalo, byl pryč – 0:1. Pak přišly chvíle domácích. Gebel s Vichtorou srovnali na 1:1. Pak přišla očekávaná repríza nedávného finále Austin cupu, ve kterém na rozdíl od Austin cupu tentokrát uspěli Valaši – Brutovský, Perun, Gebel vyhráli nad Jihočechy vcelku přesvědčivě ve dvou setech. Když pak s přehledem a jednoznačně vyhrála i trojice Belko, Plachý, Vichtora, zavládlo na domácí lavičce při celkovém vedení 3:1 uspokojení. Třetí dvojice měla být snadnou kořistí domácího Peruna s M. Tomkem, ti ale ani přes příchod Nezvala v průběhu utkání prohráli. Když pak favorizovaný Plachý prohrál singl, srovnali hosté na 3:3. Ani tento překvapivý vývoj neznepokojil domácí natolik, aby vsadili v další trojici na dosud velmi dobře hrající první trojku, a postavili ji v pozměněné sestavě, kdy Peruna nahradil Nezval. I tato sestava hrála velmi dobře, a první set jednoznačně získala. Ve druhém se ale domácí dopustili několika chyb na útoku a hosté zápas začali otáčet. Domácím pak nepomohl ani příchod Peruna a tento důležitý zápas ztratili. Když pak Chalupova trojka rozstřílela Vichtorovu, bylo to 3:5 a domácí bojovali aspoň o remízu.

Plachý s Brutovským nejprve s jistotou snížili na 4:5, o všem tak rozhodl poslední duel. Gebel a Vichtora v něm s Chalupou a Rynešem prohráli 6:10 v prvním setu. Druhý set zachránil střídající Belko za stavu 9:9 blokem a svůj dobrý vstup do české extraligy korunoval osmnáctiletý talent chladnokrevným zakončením za stavu 9:9 v setu třetím, a zachránil tak domácím alespoň bod z nepovedeného utkání.

Po prvním zápase nové sezony panovaly v táboře Climaxu smíšené pocity. „Úvodní extraligové utkání jsme ještě nikdy nevyhráli a nejinak tomu bylo i tentokrát. Roli favorita jsme nezvládli, úvodní dvojka byla hodně nepovedená a také vedení 3:1 nás ukolébalo. Soupeř si za svůj ukázněný a bojovný výkon odváží bod plným právem. Z hráčů dnes nejvíce obstáli Gebel a Belko. K následujícím utkáním musíme přistoupit velmi soustředěně, další zaváhání si už nesmíme dovolit," shrnul první zápas ročníku 2015 vsetínský vedoucí týmu a šéf klubu Vít Zgarba.

Sestava Vsetína: kapitán Perun, Belko, Brutovský, Gargulák, Gebel, Nezval, Plachý, Tomek, Vichtora, trenér Padyšák.

Další výsledky: Čakovice – Modřice 2:6, Šacung Benešov – Karlovy Vary 3:6, Český Brod – Čelákovice 6:3.