V sérii hrané na dvě vítězství jsou totiž nohejbalisté Vsetína ve velmi těžké situaci: musí sérii otočit ve svůj prospěch, nebo sestoupí do první ligy. Druhý duel série o všechno se hraje nadcházející sobotu od 14 hodin ve Vsetíně na kurtech u Sokolovny (v případě deště v hale v Hovězí). Případný třetí zápas by se také hrál na Valašsku, a to o den později od 10 hodin.

TJ SLAVOJ ČESKÝ BROD NK CLIMAX VSETÍN 5:4 Stav série 1:0

Série, která definitivně rozhodne o tom, kdo bude v extralize nohejbalu i v sezoně 2012, začala v Českém Brodě. Tedy na půdě týmu, který za celou letošní sezonu získal jen tři body. Jenže boj o záchranu je zcela jiná liga. O tom se přesvědčil i vsetínský Climax.

Do první dvojky poslali hosté hvězdný tandem Perun - Brutovský a zpočátku se zápas vyvíjel velmi slibně. Po vítězství v prvním setu však Vsetínští zbytečně chybovali a ztratili jej 7:10. V koncovce třetího setu slavil překvapivý úspěch domácí tandem Vedral - Kaděra. Hosty nečekaná ztráta bodu zaskočila a možná i proto padli i Gebel s Novosadem ve druhé dvojce.

Do první trojice poslali hosté úderku Gebel, Perun, Brutovský a přestože se proti nim postupně vystřídala pětice domácích Janík, Cmíral, Vokáč, Vedral a Kaděra, vyhráli Vsetínští jednoznačně 2:0 na sety a snížili celkový stav na 1:2 ze svého pohledu. Už to vypadalo, že trojka Nezval, Zbrožek, Vichtora stav utkání srovná v zápase proti Cibulkovi, Sýkorovi a Petřinovi, když první set vyhrála 6:10. Druhý se jim ale nevyvedl 7:10. Ve třetím hosté nedokázali zúročit vedení 8:9 v rozhodující úspěch a prohráli 9:10. To už Český Brod vedl 3:1 na zápasy.

V předchozích utkáních play out vždy dokázal pozvednout prapor Vsetína Novosad v singlu. Favoritem byl i tentokrát, neboť s talentovaným Vedralem dosud nikdy neprohrál. Tentokrát se však domácí mladíček pořádně vytáhl. Porazil vsetínského matadora 10:8 a 10:5 a domácí tak vedli už 4:1.

Za kritického stavu zachraňovala pro Vsetín setrvání v utkání Vichtorova trojka proti elitní formaci domácích. Třísetová přetahovaná skončila 2:1 na sety ve prospěch Vsetína, když se v rozhodujících okamžicích vedle pravidelně bodujícího Zbrožka prosadil na útoku i Nezval. Očekávaný bod vydolovala následně i trojka Gebelova a celkový stav utkání byl 4:3 pro domácí. Gebel s Novosadem stáli před úkolem porazit Kaděru s Vedralem. Po velkém boji a především excelentním výkonu Gebela bylo srovnáno na 4:4 a vše musel rozhodnout poslední souboj.

Domácím před posledním duelem nebylo moc do řeči, protože tandemu Cibulka, Janík se nepostavil nikdo jiný než vsetínská hvězdná dvojice Perun - Brutovský. První set s přehledem získali hosté 10:7 a také ve druhém vedli 6:4 a po zachyceném útoku mohli protiútokem bodovat. Šňůrou chyb ale přenechali domácím vedení, a ti ho už nepustili. Vyhráli druhý set 10:9 a bylo 1:1 na sety. Ve zkráceném třetím setu (který se hraje od stavu 5:5) hosté opět při svém vedení 9:8 zachytili útok, ale mečbol neproměnili. Za stavu 9:9 si obě dvojice ubránily po dvou útocích, načež domácí úspěšně zakončili a rozhodli tak celé utkání 5:4 ve svůj prospěch.

Vsetínským nohejbalistům tedy nezbývá, než otočit sérii na 2:1 ve svůj prospěch. Druhý případný zápas se hraje o nadcházejícím víkendu na Valašsku.

Sestava Vsetína: Brutovský, Gargulák, Ifka, Nezval, Novosad, Padyšák, Vichtora, Zbrožek, hrající trenéři Perun, Gebel.