ČESKÝ BROD – CLIMAX VSETÍN 5:5

Slavoj Český Brod byl na začátek soutěže velmi těžký soupeř. Vždyť také loni skončil třetí za týmy Děčínem a Čelákovicemi, které oba postoupily do extraligy. Vsetín přicestoval do Českého Brodu s kompletní základní šesticí hráčů a předvedl na nováčka dobrý výkon. Od vítězství byl jen malý kousek.

Úvod však nebyl pro vsetínské nohejbalisty zrovna jednoduchý. Dvojice Gebel, Padyšák a Nezval, Novosad prohrály shodně ve dvou setech a ani jednou nezískaly více než osm bodů. Naštěstí pro Vsetín se vše změnilo k lepšímu ve trojicích. Gebel, Padyšák, Novosad a následně Vichtora, Nezval, Zbrožek po velkých bojích ve třech setech vždy zvítězili a srovnali stav na 2:2.

Do dalšího vedení však šli znovu domácí, když těsně prohrála vsetínská dvojka Vichtora, Zbrožek. O vyrovnání se postaral singlista Novosad – 3:3. Velmi nadějně to vypadalo s Climaxem po dalších dvou zápasech trojic. Victorova i Gebelova trojka totiž získala pro hosty vedení 5:3 a k premiérovému vítězství Vsetína chyběl jediný bod.

Ten však nakonec Climax nezískal. Novosad s Nezvalem pak rozehráli dvojku skvěle, a po vyhraném prvním setu vedli už 9:7, a měli dva pokusy k ukončení celého utkání, ale nepodařilo se. V posledním duelu pak Gebel s Padyšákem prohráli ve třetím setu nejtěsnějším možným rozdílem 9:10.

Přestože měli Valaši tři mečboly k celkovému vítězství, nakonec utkání skončilo remízou. I ta je ovšem pro nováčka soutěže cenná. „Byl to náš první zápas v první lize a hned na půdě velmi silného protivníka. I když jsme byli blízko vítězství, tak bod za remízu bereme,“ zhodnotil historicky první utkání Climaxu v první lize šéf oddílu Vít Zgarba.

Sestava NK Climax Vsetín: kapitán Josef Nezval, Lumír Gebel, Marek Novosad, Radim Olšák, Dušan Padyšák, Rudolf Vichtora, Aleš Zbrožek.

Další výsledky: Solidarita Praha – Přerov 6:1, SK Bělá – Plzeň 5:5, Janovice – Aš 6:2.