Valaši si tak pojistili druhou příčku bez ohledu na další výsledky závěrečného kola. Jméno soupeře pro čtvrtfinále play off, tedy sedmého týmu po základní části, se Zubřané dozví v neděli po poledni. Bude to buď Kopřivnice nebo Jičín.

TŘEBOŇ – ZUBŘÍ 21:34 (9:14)

Házenkáři Gumáren Zubří si byli velmi dobře vědomi, že druhé místo mají v případě vítězství plně ve svých rukou. Podle toho také k zápasu přistoupili. Sice v úvodu krátce prohrávali (4. – 3:1), ale rychle se z toho otřepali a přebrali režii zápasů jasně do své moci. Po několika rychlých výpadech otočili vývoj a zajistili si pětibrankové vedení, které měli i v poločase. „Po krátkém rozkoukání začali kluci hrát dobře v obraně a velkým dílem pomohli k vytvoření klíčového náskoku také oba brankáři,“ chválil tým zuberský asistent Jiří Mika.

Po změně stran nenechal úřadující vicemistr domácí tým ani na chvíli pomyslet na přiblížení, natož na nějaké větší zdramatizování pro Zubřany tolik důležitého duelu. Hostě už ani jednou Jihočechy nepustili blíže než na pět branek. Naopak se během prvních deseti minut druhé půle odskočili až na osm branek, získali potřebný klid a dovedli zápas s přehledem do vítězného konce. „Čekali jsme, že domácí budou klást větší odpor a že to budeme mít o dost těžší. Řekl bych, že nám stačil na vítězství standardní výkon. Přijeli jsme si pro výhru, a to se nám podařilo, takže jsme spokojeni. Jsem do play off ze druhého místa a to jsme přesně chtěli,“ pochvaloval si Mika.

Poražení Jihočeši tak skončí desátí a budou hrát o udržení (play out). Naopak Zubří se může těšit na čtvrtfinále play off, ve kterém se střetne na tři vítězná utkání se sedmým týmem tabulky. To bude Jičín nebo Kopřivnice. „Nemůžeme a ani si nechceme vybírat. Nicméně je jasné, že by pro nás byla herně i polohou výhodnější Kopřivnice. Je to kousek, bylo by tam hodně našich fanoušků. Ale uvidíme, jak to nakonec v neděli dopadne, nechme se překvapit,“ dodal Jiří Mika.

Zubří: Malina, Baránek – M. Hrstka 9, , Stržínek 7, Mika 4, Říha 4, J. Hrstka 3, Jurka 2, Třeštík 2, Randýsek 2, Krupa 1, Pernica, Titkov, Číp. Sled: 3:1, 3:5, 5:10, 8:14, 11:16, 14:22, 17:29, 18:31, 20:33.

Program zbylých zápasů 22. kola: sobota: Dvůr Králové – Dukla Praha (16.30), Hranice – Plzeň (18). Neděle: Lovosice – Kopřivnice, Karviná – Frýdek-Místek (10:30), Přerov – Jičín (11).