,,Na obnovenou sjezdovku Razula se závod ve sjezdu horských kol vrátil po 10 letech,“ upozornil Zdeněk Florián za pořadatele.

Letos se ve Velkých Karlovicích sešlo 165 bajkerů z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a Ukrajiny. Ti si zazávodili v 9 kategoriích.

Absolutním vítězem se stal úřadující mistr republiky Stanislav Sehnal z Loukova na Kroměřížsku. Stříbrnou příčku obsadil Attila Liszi z Maďarska, třetí místo vybojoval domácí Vladimír Srněnský.

,,Týden před závodem jsem měl covid, takže jsem nevěděl, jestli budu ve Velkých Karlovicích vůbec startovat. Rozhodl jsem se až po posledním tréninku,“ přiznal osmadvacetiletý Stanislav Sehnal.

,,Ve finálové jízdě to pro mě byl boj o přežití. Nebyl jsem v ní v nejideálnějším fyzickém rozpoložení. Na trati jsem ale neudělal žádnou velkou chybu a nakonec jsem se radoval se zisku první příčky,“ potěšil Sehnala povedený výsledek na sjezdovce Razula.

Dařilo se i dalším jezdcům ze Zlínského regionu. Ondřej Kolečík z Horní Lapače, který nedávno vybojoval v Koutech nad Desnou český titul mezi jezdci do 18 let, ve Velkých Karlovicích ovládl kategorii juniorů a Kryštof Húšť z Bratřejova vyhrál kategorii kadetů.

,,Po semifinálové jízdě jsem ve finálové jízdě zachoval na trati klid. Jel jsem na jistotu a snažil jsem se vyvarovat pádům,“ prozradil Kryštof Húšť.

Trať i atmosféru ve Velkých Karlovicích si všichni jezdci pochvalovali.

,,Ti nejrychlejší obdrželi finanční prémii a hodnotné ceny Gogen z HP Troniku,“ prozradil Zdeněk Florián.

Závod se na sjezdovce Razula jel na 1000 metrů dlouhé trati s převýšením 220 metrů. Na bezpečnost kromě zdravotníků dohlíželi také hasiči z Halenkova.

PŘEHLED VÍTĚZŮ ČESKÉHO POHÁRU VE SJEZDU HORSKÝCH KOL VE VELKÝCH KARLOVICÍCH 2022:

Kategorie Elite: Stanislav Sehnal (Česko)

Kategorie Enduro: Martin Moško (Česko)

Kategorie Hobby: Mateusz Kostusiak (Polsko)

Kategorie junioři: Ondřej Kolečík (Česko)

Kategorie kadeti: Kryštof Húšť (Česko)

Kategorie Masters nad 35 let: Viktor Galuška (Česko)

Kategorie Masters nad 45 let: Vladimír Picek (Česko)

Kategorie naděje: Štěpán Mynařík (Česko)

Kategorie ženy: Erzsébet Vincze (Maďarsko)

DALŠÍ PROGRAM ČESKÉHO POHÁRU VE SJEZDU HORSKÝCH KOL 2022.

14. srpna: závod Liberec – Ještěd

18. září: závod Czarna Góra v Polsku

2. října: závod Dolní Morava