„Chtěli jsme využít toho, že bude tým pohromadě a rozšířit tréninkovou přípravu znovu o herní praxi. Jinak během týdne jsme pracovali na obranné hře a postupném útoku, ale i na přechodu do rychlého útoku, druhou a třetí vlnu,“ popsal pro server chf.cz hlavní plán přípravy trenér národního týmu Jan Filip.

První přátelský zápas sehráli jeho svěřenci s Polskem včera v Katowicích, odveta je na programu zítra od 14 hodin v Zubří.

„To, co hrají Rusové, není snadné s jiným soupeřem nasimulovat. S Poláky jsme se domluvili už dříve. Pokud bychom to řešili až po losu, byl by problém soupeře pro přípravu zajistit,“ řekl Filip, podle kterého je ale Polsko pro český výběr dobrý protivník do přípravy:

„Je to kvalitní soupeř, přestože se nekvalifikoval na mistrovství světa a nebyl na EURU. Právě prochází obměnou kádru. Viděl jsem ale tento tým hrát proti Norsku a Dánsku a předvádí velmi dobré výkony. Bude ještě potřebovat nějaký čas, aby se vrátil na pozice, na kterých byl před dvěma třemi lety, ale je vidět, že ve své hře mají dobrý systém.“

Úspěšný tým lednového EURA doznal pro přípravný sraz jen několik změn, aktuálně jej posílilo kvarteto hráčů, mezi nimi i exzuberský Miroslav Jurka, jenž lednové EURO vynechal z rodinných důvodů. Narodila se mu dcera.

„Tady byla situace jasně daná dopředu a byli jsme tak domluvení. Míra je stabilním členem kádru, byl jedním z těch, kteří vybojovali postup na EURO a jeho pozici v týmu odpovídají i jeho dlouhodobé výkony. Do týmu se tak vrací a vytvoří na svém postu dvojici s Tomášem Čípem,“ dodal trenér Filip.