Nutno však dodat, že Valaši nastoupili v pořádně osekané sestavě, ve které chyběli zranění i zkouškami ve škole zaneprázdnění hráči. Možnost nápravy na sebe nenechá dlouho čekat.

V dalším dvojkole se představí basketbalisté Meziříčí doma. V sobotu 20. února od 17 hodin přivítají Třebíč a o den později od 10 hodin hrají s Žabovřesky.

PROTON ZLÍN U 20 – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 93:45 (21:7, 42:23, 68:32)

Basketbalisté Valašského Meziříčí měli před dvojzápasem ve Zlíně a Olomouci notně rozpadlou a prořídlou sestavu. „Kromě mladíků z Karviné (Oswald a Václavek), kteří měli důležité studijní povinnosti, chyběli i další hráči. V obou zápasech chyběl pod košem Šiko, Večeřa hrál jen v sobotu, Bezděk bojoval s nemocí. „Měli jsme to tentokrát hodně narušené a v obou zápasech jsme mohli počítat se šesti nebo sedmi hráči, což je opravdu hodně málo,“ vysvětlil situaci meziříčského celku asistent trenéra Martin Röhrich.

Ve Zlíně si vybrali basketbalisté Valašského Meziříčí zdaleka nejhorší zápas celé sezony. O všem nasvědčovala již první čtvrtina, ve které dali hosté pouhých sedm bodů. Za celý zápas dali Meziříčané pouhých 45 bodů, což je jasně nejméně v celé sezoně. „Mladíci ze Zlína na nás vletěli, úvod se jim hodně povedl a nám naopak absolutně vůbec. Pak už se v zápase nechytili a bylo to velké trápení,“ hodnotil těžkou porážku Röhrich.
Body Val. Meziříčí: Pavlík 3, Pešat 12, David 2, Večeřa 2, Bezděk 13, Ides 6, Pospíšil 5, Zagora 2.

OLOMOUC – VM 77:66 (12:13, 32:30, 59:45)

V Olomouci předvedli Valaši mnohem zajímavější výkon. Tentokrát si dali pořádný pozor na úvodní minuty a po první čtvrtině dokonce vedli o jeden bod. „Bylo to z naší strany výrazně lepší. Celý první poločas jsme byli nejméně vyrovnaným soupeřem,“ pochvaloval si meziříčský asistent prvních dvacet minut zápasu s Univerzitou Palackého v Olomouci. Po změně stran však přišly rozhodující chvíle zápasu, které hostům unikly. Domácí se během chvilky dostali až na patnáctibodový náskok a rozhodli o svém vítězství. „Začátek druhé půle nám utekl a bylo prakticky po zápase. Je to škoda, protože v Olomouci se dalo uspět. Celý víkend byl pro nás dost nešťastný. Chybělo nám hodně hráčů a látali jsme sestavu, jak to šlo. Už teď se těšíme na příští dvojkolo, které hrajeme doma a budeme to chtít dvěma výhrami napravit,“ dodal Martin Röhrich.

Body Val. Meziříčí: Pešat 20, Pavlík 18, Bezděk 7, Jiří Stehlík 7, Ides 6, Pospíšil 5, David 3, Zagora.