„I přesto jsme spokojeni, herně se posouváme nahoru. Navíc stále jsme ve fázi nabírání fyzické kondice,“ upozornil nový kouč HC Robe Dušan Poloz.

Právě rychlost byl handicap Valachů, kterou je soupeři přehrávali. „Poprvé jsme vyrukovali se zataženou obranou 0-6, kterou kluci dlouho nehráli. Jsem spíše trenér obranář, na můj vkus jsme inkasovali hodně gólů,“ přiznává trenér, podle kterého vše souvisí právě s kondicí. „Pořád jsme v posilovně a na dráze. Zastávám totiž filozofii, že čím déle a větší objem nyní podstoupíme, tím delší období v klucích zůstane. Hráči přiznávají, že je příprava náročná, ale já neslevím,“ odmítá zkušený kouč.

Radost mu naopak o víkendu udělala ofenziva. „Je toho hodně, kluci vstřebávají nový herní koncept. V útoku to ale nebylo špatné, přičemž trénování přesilovek, oslabení a hry bez brankáře nás teprve čekají,“ upřesnil.

Využít maximální sílu kádru Poloz ještě nemohl a podle všeho hned tak nevyužije. Hned pětici hráčů (Reček, Voj. Číž, Válek, Svoboda a Pich) totiž stále trápí zranění, nemoci a v případě Picha studijní povinnosti. „Ve většině případů budeme rádi, když budou k dispozici v závěru roku. Otázka dalších posil tak zůstává otevřená,“ připouští Poloz, který příští týden má v plánu společné sezení s vedením klubu. „Zde budeme řešit krátkodobé a dlouhodobé cíle. Rozhodně nechceme ustupovat ze stávajících pozic a hrát v lepší polovině tabulky,“ má i přese všechno jasno trenér Valachů.

I proto je rád, jak se postupně zapracovává do hry letní urostlá posila, Slovák Marek Korbel. „Je výborný obranář, má obrovský potenciál, ovšem ještě se musí se spoluhráči více sehrát. Velkou radost mi dělá Jiří Tiller, jenž by mohl být velkou posilou, a chystáme se jednat s vedením Bystřice pod Hostýnem o formě jeho využití,“ dodal Dušan Poloz, jehož tým ve čtvrtek večer čeká přípravný duel ve Zlíně (od 19.30) a v úterý duel s Hlohovcem.

Výsledky Zubří na turnaji v N. Veselí: HC ROBE Zubří – Veszprémi Kezilabda 27:34 (11:15), – MKS Piotrkow 24:29 (11:16), – Stal Mielec 32:38 (18:17). Zubří: Malina, Orság, Krůpa – Dokoupil 3, Weber 12, Tiller 11, Přikryl 9, Janíček 1, Vlk 6, Zeman 3, Šustáček 7, Hrstka 6, Korbel 12, Číž O. 10, Hybner, Pich 4.