Po základní části třetí Vsetín přešel v semifinále bez boje přes Jeseník a finále bylo pěknou třešničkou na druholigovém dortu. „Sérii se Zlínem jsme si opravdu všichni užili. Měli jsme kvůli odřeknutí semifinále ze strany Jeseníku nezvykle dlouhou pauzu, a tak jsme se na finále hodně těšili. Ve Zlíně i u nás na druhý zápas se přišlo podívat opravdu hodně fanoušků. Atmosféra byla opravdu výborná,“ pochvaloval si boje ve finále play off jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček.

Vsetínský celek bude na sezonu naprosto zaslouženě vzpomínat jen v dobrém. Tentokrát sice Valaši neměli tak dobrý podzim jak bývalo zvykem v předchozích sezonách, ale povedeným jarem se ve vyrovnané tabulce nakonec přeci jen prodrali do play off. Finále třetí nejvyšší soutěže je nejlepším výsledkem v historii klubu. „BJsme velmi spokojeni. Byla to rozhodně povedená a úspěšná sezona. A pro nás také nezvykle dlouhá. Do poloviny května jsme ještě nikdy nehráli,“ zhodnotil kladně sezonu 2008 – 2009 Libor Slováček.

Za velkých úspěchem klubu stojí především poctivá práce, konsolidovaný a nepříliš se měnící kádr.

Oproti minulým sezonám došlo v kádru Vsetína jen k jedné změně. Za Jaroslava Škrlu přišel ze Zlína zkušený Petr Polák. „Rád bych vyzdvihnul především poctivý a zodpovědný přístup všech hráčů týmu. I ve druhé lize jsou dlouhé výjezdy, které zaberou mnohdy celé víkendy, takže bez obětavosti a týmového přístupu by to nebylo možné. Jsme rádi, že jsme i našim sponzorům ukázali, že jejich příspěvky nejsou zbytečné,“ dodal Slováček.