A právě slova hráče, který ještě v den zápasu musel do oběda vyřídit pracovní schůzku v Praze, dost přesně vystihují, jak moc odlišné dva basketbalové světy se střetly ve čtvrtfinále Poháru České pošty. Na jedné straně profesionálové živící se basketem, trénující šestkrát a více týdně, a proti nim druholigový celek KK Valašské Meziříčí – parta kluků a hlavně kamarádů, kteří se prostě basketem baví.

Zápas mezi Prostějovem a KK Valašské Meziříčí dopadl podle předpokladů, jasný favorit a momentálně druhý tým nejvyšší soutěže překvapení nepřipustil. Ale i přes vysokou porážku (37:107) si odváželi hráči domů na Valašsko převážně pozitivní náladu. „hrálo se mi celkem dobře. Jen bylo v hale celkem horko a taky se s namakanými hráči soupeře dost těžko přetlačovalo pod košem," smál se po utkání pivot KK Valašské Meziříčí Lukáš Bezděk, jenž byl se 13 body nejlepší střelec svého týmu.

Valaši, kteří vyrazili na 400 kilometrů dlouhou cestu do Českých Budějovic pěti auty, si chtěli především čtvrtfinále užít, když už se na finálový turnaj z konkurence 32 týmů jako jediní probili. „Samozřejmě jsme chtěli zahrát co nejlépe, ale rozdíl byl prostě znát. Celkově jsme ale hlavně rádi, že jsme se na finálový turnaj mezi poslední osmičku probojovali a udělali jsme dobrou reklamu našemu klubu a třeba i městu," ohlédl se za utkáním další z hráčů Martin Václavek.

Podle jeho spoluhráče Václava Daňka hodně o osudu utkání rozhodly první minuty, kdy Prostějov bleskurychle vedl 19:0 (!). „Ze začátku jsme byli asi moc roztřepaní a hlavně jsme měli přidat na bojovnosti. To nám asi trochu chybělo a takovýto soupeř toho samozřejmě v poklidu využil. Byla vidět obrovský zkušenost všech hráčů soupeře. Vnikali do naší obrany, krásně si to vyhazovali ven na perimetr na volné hráče, kteří ještě navíc skoro všechno trefovali," uznal sportovně kvality protivníky Václav Daněk, jenž si osobní zkušenost s elitním basketbalem pochvaloval. „I přes porážku jsme si to užili. Jen tak si proti druhému týmu Mattonky nezahrajete. Byla to pro nás basketbalová škola a zážitek zároveň," pousmál se.

Zajímavou a vítanou útěchou pro meziříčský klub, který se na dlouhou cestu do Českých Budějovic vydal pěti auty, je finanční dotace 20 tisíc korun, kterou získali poražení čtvrtfinalisté. „I to je samozřejmě pro nás jen super. Akorát je škoda, že ta částka není v eurech," vtipkoval po zápase jeden z hráčů Lukáš Nachtmann. Hned však pokračoval na vážnější notu. „Jsme moc rádi, že jsme si mohli proti Prostějovu zahrát. Už postup pro nás hodně znamenal. Vždyť v těch šesti kvalifikačních kolech jsme odehráli těžké zápasy, dva z nich byly jen o dva body, navíc dvakrát jsme vyřadili i prvoligové protivníky, takže určitě celkově jen spokojenost. Užili jsme si to. Příští rok se o to můžeme pokusit znovu," dodal Lukáš Nachtmann.

Související Spanilá jízda basketbalistů KK Valašské Meziříčí skončila ve čtvrtfinále