Domácí Gumárny jdou do boje s regionálním rivalem mírně otřeseny, protože ve středečním 9. kole utrpěly v Brně teprve druhou porážku sezony (27:28). „Po celý zápas jsme bojovali, nakonec nám bohužel jeden gól chyběl aspoň k remíze. Po cestě zpátky jsme to hodně probírali v autobuse a moc nás ta prohra mrzela. Aniž by to nějak omlouvalo, tak si myslím, že v Brně se opravdu moc vyhrávat nebude," ohlídl se za porážkou pivot Zubří Tomáš Bechný, s osmi góly nejlepší střelec Gumáren v Brně.

Přestože jsou v dnešním utkání jasnými favority, nechtějí domácí Valaši nic podcenit. „Musíme se soustředit jen na náš vlastní výkon. Důležitý určitě bude začátek. Super by bylo chytit start jako třeba s Lovosicemi," připomněl Bechný nedávnou domácí smršť Zubřanů, kteří s Lovosicemi vedli po dvaceti minutách o deset gólů a utkání bylo vyřízeno.

Derby Zubří – Zlín bude stejně jako v minulých letech hodně zajímavé nejen pro fanoušky, ale i pro některé aktéry na hřišti, kteří si vyzkoušeli oba dresy. „Zápas se Zlínem má pro nás vždycky zajímavý náboj. Tentokrát to nebude jen třeba Svaťa Pernica na hřišti, ale nově také pan Mičola na trenérském postu. Obě strany to budou brát prestižně," tuší správně Tomáš Bechný. V domácím prostředí je zatím Zubří v nové sezoně stoprocentní, vyhrálo všech pět utkání a chystá se přidat i šesté. Domácí se nemíní zaobírat ani tradičním pořekadlem o tom, že derby nemá favorita. „Hodili jsme těsnou prohru v Brně za hlavu a teď je tu nový cíl. S většinou zlínských hráčů se známe dlouhé roky. Zápasy s nimi jsou pro nás vždycky vyhecovanější, tak to bude i tentokrát. Jdeme do toho se zdravým respektem, ale určitě chceme vyhrát," dodal důrazně Tomáš Bechný.