Ve své kategorii nad 105 kilogramů před sebe pustil Orság jen jediného závodníka, a sice ruského borce Jevgenije Pisareva. Navíc si přivezl bronz z trhu a stříbro v nadhozu.

Jiří Orság, který má na svém kontě například dvojnásobný bronz na ME juniorů do 20 let v Praze 2007 (jako 17letý!), závodil na Kypru v desetičlenné skupině A, ve které se postupem času zúžil okruh favoritů na čtyři borce. Český reprezentant si vedl velmi dobře, ale byl to velký boj. V trhu si připsal výkon 181 kilogramů a stříbro mu uteklo jen o jediný kilogram. V nadhozu svedl český reprezentant skvělý a úspěšný souboj o stříbro, když zvedl nad hlavu pro „obyčejného smrtelníka“ těžko uvěřitelných 226 kilogramů. V součtu obou disciplín (bronz v trhu a stříbro v nadhozu) to znamenalo pro Jiřího Orsága výkon 407 kilogramů a krásné druhé místo z ME do 23 let (na snímku nahoře je Jiří Orság na stupních vítězů vlevo vedle vítězného Rusa Pisareva). Valašský borec si tak trošku s předstihem dal krásný dárek ke 22. narozeninám, které oslaví 5. ledna.

Posledním závodem těžké a dlouhé sezony bude pro čerstvého medailistu z ME do 23 let na Kypru tradiční vzpěračská soutěž TOP 12, která se uskuteční již tuto sobotu 4. prosince v Havířově.