„Nejlepší loučení je samozřejmě vítězstvím. Jen škoda, že to nebylo finálové,“ rozesmál se trenér Zubří Mihal Tonar, jenž i současný výsledek považuje za úspěch. S mladým týmem se dokázal zlepšovat prakticky zápas od zápasu a umístění za kvartetem nejlepších je úspěch. „To rozhodně! Před sezonou bych to nejen já bral všemi deseti. Pro tento tým to je momentálně maximem,“ cítí kouč. „Musíme zůstat oběma nohama na zemi. Jsem hodně šťastný za kluky, že jsme dokázali v mezích možností dosáhnout na 5. místo. Navíc se nikdo vážně nezranil, což beru jako druhou výhru,“ zdůraznil trenér, jenž před večerním odjezdem domů stihl s vedením klubu slavnostní oběd.

V sobotní odvetě Valaši dominovali, od začátku do konce. „Padesát minut jsme byli jasně lepším týmem. Velkým překvapením pro měl byl podařený vstup do zápasu, mít lepší koncovku, dominovali bychom ještě více. Přitom soupeř nastoupil v nejsilnějším složení, ale naše obrana v čele s gólmany byla výborná. A protože i vepředu to bylo slušné, nejde klukům nic vytknout,“ chválil své svěřence Tonar.

Hokejisté Vsetína v uplynulém ročníku Chance ligy skončili na třetím místě.
Chance liga se dělit nebude

Jedinou výjimkou byla samotný závěr, kdy Robe dovolilo výsledek korigovat. „Ve druhé půli kluci ještě přidali, v závěru tak dostala prostor celá lavička, i tak to jsme zápas odehráli na velmi solidní úrovni,“ cítil trenér, jenž dal týmu až do pondělí volno. Připravovat se pak bude ještě do konce měsíce, ovšem v již rekondičním módu.

V sobotu to tak bylo radostné loučení zejména pro trenéra Robe Michala Tonara, jenž v příští sezoně povede pražskou Duklu a na jeho místo usedne zkušený slovenský kouč Peter Dávid. „Končím se ctí a vztyčenou hlavou, na zdejší angažmá nikde nezapomenu. Patří mezi nejvydařenější. Udělali jsme velký kus práce. Díky všem,“ vzkázal Michal Tonar.

KOPŘIVNICE – ROBE ZUBŘÍ 31:33 (12:14)

Nejvíce branek: Fulnek 7, Brito Benítez 6, Střelec 5 – Mořkovský 7/3, Přikryl 5, Mizera 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 5:7. Bez diváků. První zápas: 26:31, 5. místo patří Zubří.