Challenge Cup se konal na začátku května v hlavním městě španělské Katalánie Barceloně na pobřeží Středozemního moře. Závodu juniorské kategorie se účastnilo 17 družstev ze sedmi států světa, Českou republiku reprezentovala dvě družstva – TJ Gumárny Zubří a SK MG Mantila Brno.

V kvalifikaci juniorky ze Zubří předvedly výborný výkon, díky němuž se děvčatům podařilo probojovat do nedělního finále, a předvést tak podruhé svou sestavu s těmi nejlepšími družstvy světa. „Celkově družstvo TJ Gumárny Zubří obsadilo 9. místo, což je v historii zuberské gymnastiky bezesporu největší úspěch," radovala se z velkého výsledku předsedkyně oddílu Gabriela Cábová. Zlaté medaile si z Barcelony odvezlo ruské družstvo Victoria, stříbrné Minetit z Finska a bronzové opět ruské družstvo Sonet. Po nedělním finále si děvčata mohla opravdu oddychnout, protože reprezentaci České republiky a města Zubří určitě zvládla na velkou jedničku. Odměnou pak byla pondělní celodenní prohlídka historické Barcelony, která opravdu stála za to.

„Zážitkem pro všechny byla návštěva stále ještě nedostavěné katedrály Sagrada Família, parku Guello nebo jízda turistickým autobusem po celé Barceloně, nejen kolem fotbalového stadionu FC Barcelona. Messiho holky nepotkaly, ale foto s juniorskými mistryněmi světa 2013 z ruského oddílu Victoria také není k zahození," přiblížila atmosféru tolik úspěšného španělského výjezdu Gabriela Cábová.

Na velkém sportovním úspěchu se podílely Barbora Bergová, Tereza Hrachovcová, Dominika Chudáčková, Daniela Martinková, Karolína Davidová, Klára Chlápková a Valentina Havlová. Velké poděkování patří trenérkám Janě Šírové a Haně Šírové, bez jejichž nepostradatelné práce by holky nebyly tak úspěšné.

Účast družstva juniorek TJ Gumárny Zubří na letošních dvou tak velkých mezinárodních závodech by nebyla možná bez podpory rodičů závodnic a sponzorů, záštitu nad družstvem převzala radní Zlínského kraje paní Taťána Nersesjan.