Stříteský, který loni v červenci vybojoval premiérové vítězství na Bohemia rallye, vedl v Českém Krumlově už po první etapě. Na Kopeckého měl k dobru rovněž 0,8 sekundy. V úvodu druhého dne se mu povedlo s fabií navýšit náskok na 5,8 sekundy, v dalším průběhu soupeři z jeho vedení ukrajovali.

Poslední rychlostní zkoušku vyhrál Pech s focusem o půl sekundy před Stříteským, který první místo těsně uhájil. „Mám ohromnou radost po souboji s nejlepšími jezdci, kteří v České republice existují. Souboje byly neuvěřitelné a časové rozdíly minimální. Moc se mi to líbilo a užíval jsem si to," uvedl v cíli mladý pilot ze Zlínského kraje.

Výsledky Rallye Český Krumlov:
1. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia RS Rally2) 1:28:25,3, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -0,8, 3. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) -3,6, 4. Mareš, Bucha (Toyota GR Yaris Rally2) -40,2, 5. Cais, Těšínský -1:14,3, 6. Březík, Krajča (oba Škoda Fabia RS Rally2) -2:44,9.

Druhý Pech mohl litovat páteční penalizace deset sekund za pozdní příjezd do časové kontroly, ale zklamaný nebyl. „Měnili jsme kola na autě a o minutu nestihli limit,“ litoval. „Byli jsme svědky hodně ostrého souboje a mladí kluci dost tlačili. Občas jsme šli za hranici rizika, které jsme byli ochotni podstoupit. Věřím ovšem, že si to fanoušci náležitě užili."

Kopeckého na třetím místě od vítězného Stříteského dělily necelé čtyři sekundy. „Je to nejrychlejší soutěž u nás, ale přitom na úzkých cestách s mnoha horizonty a skoky. Člověk si připadá jak na horské dráze. Při prvním průjezdu erzetami Malonty a Kohout bylo trochu více mokro, než jsme čekali. Pro druhý průjezd jsme nechali obout stejné gumy a byl to hodně tvrdý souboj a užili jsme si ho,“ řekl Kopecký.

Závěrečný měřený úsek absolvovala jen část jezdců. Po havárii bývalého pilota formule 1 Tomáše Engeho a jeho sestry Lucie, kteří se svým vozem skončili v lese, byl zbytek zkoušky zrušen.

Český Krumlov hostil druhý díl mistrovství republiky, body se však udělovaly poprvé poté, co dubnovou Rallye Šumava předčasně ukončila tragická nehoda.

(mb + čtk)