Série turnajů Czech Cup je pořádaná Českým nohejbalovým svazem a Slovenskou nohejbalovou asociací. Oproti předchozím letům, kdy byly obdobné zimní seriály pořádány, je tentokrát hráno podle mezinárodní verze nohejbalových pravidel. V Přerově se na konci února utkala velice silná mezinárodní konkurence. O prvenství si to rozdalo celkem 21 týmů ze čtyř zemí. Kromě pořadatelských svazů bylo zastoupeno také Maďarsko a Švýcarsko. Přerovský turnaj byl zajímavý také tím, že v něm vůbec poprvé v životě proti sobě oficiálně nastoupili dosud nerozluční bratři Perunové, když Patrik Perun prvně oblékl modrý dres NK Climax Vsetín.

Právě vsetínský klub jako jediný přihlásil do soutěže hned tři formace. C tým (ve složení Ifka, Gargulák a dorostenci Tomek a Vala) v tvrdé konkurenci ze základní skupiny nepostoupil. Prohrál s oběma budoucími finalisty, tedy s Karlovými Vary a Žatcem a remizoval s Čelákovicemi a slovenskou Revúcou. O poznání lépe se dařilo B týmu (Nezval, Novosad, Vichtora). Ti začali remízou se Švýcary a porazili B tým Karlových Varů s věhlasným obsazením Bláha, Kokštejn, Dvořák, dále pak prohráli s Modřicemi. Pak si ale postupové ambice zhatili porážkou od Českého Brodu.

Nejdále tak dokráčel vsetínský A tým (Gebel, Perun, Zbrožek), který prošel základní skupinou velice dobře. Porazil Čakovice, Šacung B i domácí Přerov, a v souboji o vítězství ve skupině remizoval s DPMK Košice (reprezentovaný slovenskou reprezentační trojkou Makara, Ižol, Martin Perun). Protože Košice ztratily set s Čakovicemi, šel z prvního místa právě Climax A. Ve čtvrtfinále prošli Vsetínští krizí, když jim zle zatápěl Košický B tým s neuvěřitelně hrajícím Stupákem. S divokým výsledkem 3:11, 11:4 a 14:12 se mezi nejlepší čtyřku kvalifikoval Climax. Semifinále s Karlovými Vary, v jejichž sestavě hrál reprezentant Vanke, se pro Vsetínské vyvíjelo slibně. Neustále vedli, ale v koncovce podlehli 10:12.

Druhý set Karlovarští zvládli výborně a s výsledkem 11:7 poslali Climax do utkání o třetí místo. Tam po velké bitvě (7:11, 11:8 a 9:11) odešli Vsetínští poraženi a se smíšenými pocity. Mohl je těšit důstojný výsledek i kvalita předvedené hry, ale cítili zklamání z prohraných vyrovnaných závěrečných zápasů a hrubé chyby rozhodčího při posledním míči zápasu o třetí místo, který stál vsetínské medaili. „Přerovský turnaj lze nepochybně hodnotit z hlediska NK Climax Vsetín jako úspěšný, protože první formace se prosadila mezi nejužší špičku a další dvě v některých případech uhrály i dobré výsledky proti soupeřům z extraligy,“ zhodnotil vsetínské vystoupení v Přerově šéf oddílu Vít Zgarba.