Mimořádná motoristická událost se jela pod autoritou nizozemské organizace ECMO (European Classic Motocross Organization) 
v Ledči nad Sázavou a sjela se na ni celosvětová konkurence.

V obrovské konkurenci třinácti veteránských národních družstev z celého světa se Češi rozhodně neztratili a jen dělali dobré jméno našemu historicky tolik úspěšnému motokrosovému sportu.

V kategorii nad 50 let tvořili českou sestavu Miroslav Nejedlý (55 let, Praha), Jan Hrdina (52 let, Písek) a také dva Valaši – Milan Kotrla (57 let, Jablůnka) a jeho bratr Miroslav Kotrla (50 let, Vsetín-Jasénka), letošní úřadující mistr Evropy veteránů v jednotlivcích. „V každém z jednotlivých týmů musela být vždy jedna motorka dvěstěpadesátka, jedna pětistovka, jeden čtyřtakt a čtvrtá motorka byla volná," přibližuje pravidla veteránské soutěže Milan Kotrla.

On i jeho tři kolegové z týmu si velký veteránský víkend užívali plnými doušky. „Já osobně jsem třeba jel v takovém složení mistrovství světa poprvé v životě, všechno bylo krásně připravené a vše fungovalo na jedničku. Pořadatelé v Ledči se skutečně vyznamenali," chválil Milan Kotrla parádně připravený světový šampionát motokrosových veteránů.

Českým tým se nakonec 
v Ledči nad Sázavou po tuhém boji propracoval až k titulu mistrů světa. Ze zlatých medailí se tak mohli radovat i bratři Kotrlové. „Pro mě je to vůbec první titul mistra světa. Měli jsme dobře poskládaný tým a to bylo to nejhlavnější. Jsme moc rádi, že to vyšlo," říká Milan Kotrla, jenž byl konci sedmdesátých let juniorským mistrem republiky. Podle jeho slov si celý víkend všichni i dokonale užili a zisk titulu mistrů světa byl jen třešničkou na dortu. „Už na místě jsme to zlato trošku oslavili, ale něco většího chystáme až na doma u mě v Jablůnce nebo u bráchy ve Vsetíně-Jasénce. To bude určitě větší oslava," slibuje 57letý motokrosař, který si společně se svými spolubojovníky z českého družstva celý závod užíval naplno. „Byl to velký zážitek. Jeden z nejhezčích momentů byl, když nám mechanici pár kol před koncem z depa signalizovali, že jsme první a jedeme si pro tituly mistrů světa," usmíval se spokojeně čerstvý světový šampion. „Nejjistější to bylo, když už jsme stáli na bedně a všechno bylo potvrzené rozhodčími. My jsme v ten moment věděli, že Valašsko má dva nové mistry světa," smál se spokojeně Milan Kotrla.

V Ledči nad Sázavou se o stejném víkendu nejely jen závody družstev, ale také jednotlivců. Valašsko mělo zastoupení hned ve třech kategoriích a také tady se sbíraly cenné kovy. Ve třídě nad 50 let dojel Karel Liška ze Střelné na druhém místě, František Majer ve třídě nad 60 let obsadil také druhé místo a Petr Kotrla z Jablůnky v kategorii Twinshock (veterán klasik bez omezení věku) do třetice všeho dobrého vybojoval stříbro.