Přestože jejich soupeři ze Zubří vyšel vstup do utkání a rychle vedl 2:0, ve zbytku času měli navrch Západočeši a utkání dovedli k vítězství o dvě branky.

V sérii hrané na tři vítězství vede Plzeň 2:1 a o svém postupu do finále může rozhodnout již v neděli od 17 hodin opět na své palubovce.

Pokud duel ovládne Zubří, pátý rozhodující duel by se hrál v úterý 8. května na Valašsku.

Řekli po utkání:

Michal Tonar st. (Talent Plzeň): Emotivní zápasy k play-off patří, ale nesmí tam být nic zákeřného. Dokázali jsme udělat další krok, ale je to bohužel stále ten jeden krok. My potřebujeme udělat ten nejtěžší třetí krok a pevně doufám, že se kluci na neděli zkoncentrují a sérii v neděli ukončíme. Rozhodla větší trpělivost, věřili jsme vlastní hře, ale škoda některých našich zbytečných chyb jinak by výsledek byl jiný. Kluci to ale vědí, takže na to se nemusíme dívat ani na videu a pitvat to. Vyhrálo se a kluci jsou natolik soudní, že vědí, kdo chyby udělal, a v neděli to bude lepší. Milanovi nebudu vyčítat vyloučení, protože mu předcházel jasný úder do Milanova obličeje. Reakce soupeře, který jde na dvě minuty a směje se tomu, je prostě výsměch. Je to Milanova první červená karta, takže v neděli může hrát.

Andrej Titkov (Robe Zubří): Příčinou porážky bylo neproměňování brankových příležitostí zejména v začátcích obou poločasů. V nich domácí byli lepší a získali rozhodující náskok. I když jsme stáhli čtyřgólový náskok Plzně, tak jsme opět selhávali v koncovce. Do nedělního zápasu musíme zlepšit hru v obranné činnosti, což se napravit dá. Ale koncovku za jeden den nenatrénujete. Nemám obavu z toho, že bychom se dostali pod tlak kvůli tomu, že v neděli musíme vyhrát.

SSK TALENT ROBSTAV-M.A.T. PLZEŇ – HC ROBE ZUBŘÍ 24:22 (10:9)

Nejvíce branek: Ivancev 5, Poloz 5/3, Šafránek 5 – Douda 8, Klíma 5, Šustáček 4. Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/0. Vyloučení: 3:3. ČK: Ivancev (PLZ). Diváci: 700. Stav série: 2:1.

Výsledek semiifnále play-off extraligy: HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná 33:38 (16:19), konečný stav série 0:3.