Robe totiž v pátek nečekaně vybouchlo a skončilo již ve 3. kole Českého poháru! V regionálním derby totiž nečekaně podlehlo po rozstřelu ze sedmiček až sedmému celku druhé ligy Vsetínu (33:34).

„Je to velká ostuda! Všem našim fanouškům a příznivcům se musíme omluvit. Jakou formou, to nyní hledáme,“ neschovává se za výmluvy trenér Zubří Dušan Poloz.

Jeho tým po celý čas tahal za kratší konec a v závěru zachraňoval remízu. V rozstřelu ze značky pro sedmimetrový hod ale také nečekaně vyhořel. Vychytal jej totiž exzuberský Štěpán Krůpa.

„Štěpán u nás trénuje a stejně jako Nesvadba měl s týmem obrovskou motivaci. U nás to ale bylo zcela naopak,“ nechápe ještě nyní Poloz.

Experiment v podobě přenechání trenérského kormidla lídru Zubří Martinu Hrstkovi nevyšlo.

„Ale za výsledek a vyřazení jsem zodpovědný sám, průšvih beru na sebe,“ zdůraznil Poloz, jenž opět zopakoval, že jeho tým, který v létě opustila osmička hráčů v čele s oporami, je stále v procesu přestavby.

„Nic nejde okamžitě, změn bylo příliš, vše potřebuje čas. I přes krutou prohru a vystřízlivění mi zápas ukázal mnoho poznatků. Tím nejzásadnějším je, že musíme s mladým týmem před zápasy hodně mentálně pracovat. Martin sice měl půl hodiny před výhozem dobrý proslov, ale to nestačilo. Kluci, hlavně ti co měli namířeno na reprezentační sraz, byli myšlenkami jinde. Budeme muset na tom pracovat několik dnů dopředu,“ potvrdil si kouč Valachů.

„Stejně jako, že tým stále hledá své nové lídry. Kluci jako Martin Hrstka či Zeman v obraně musí do nové pozice dozrát. Ještě nejsou v roli loňských tahounů Doudy či Říhy.“

Třebaže trenérská premiéra Hrstkovi nevyšla, Poloz nad ním hůl neláme.

„Martin si jako kouč nevedl špatně, za přípravu a koučing jej nemám důvod kárat, určitě ještě dostane další příležitost. Během duelu jsem komunikoval jen s ním, směrem k ostatním hráčům jsem do průběhu nezasahoval. Doufám ale, že pro nás všechny bude toto utkání velkým ponaučením a posune nás dál,“ dodal Dušan Poloz, jehož výběr bude mít možnost reparátu poslední říjnovou středu v domácím extraligovém duelu s Brnem.