V promrzlém rakouském Langenlois vybojovala Huříková první příčku v podniku Kamptal Klassik Trophy kategorie C1. Ve výsledkové listině se prezentovala kvalitním výkonem i vsetínská Barbora Machulková jezdící v barvách týmu 4Ever Cyklo Bulis, která skončila v silní konkurenci na konci druhé desítky.

Tereze Huříkové na startu nevadilo ani pro tuto roční dobu kuriozní počasí. Teplota se nevyšplhala nad minus 3 stupně Celsia, což v se při jarní MTB klasice ve vinicích ještě nestalo. Po startu na závodnice čekalo dlouhé stoupání na nejvyšší bod závodního okruhu. Huříková se držela v hlavním poli a hlídala si svou pozici. „Nechtěla jsem moc bláznit. První start nikdy člověk neví, co může čekat a je lepší se dostat do tempa pozvolna. Některé holky za to od startu vzaly a v půlce kopce „vykvetly". Já jsem si jela své a hlídala jsem si pozici, abych mohla v průběhu závodu zrychlovat," popsala Huříková závod, který pak pro ni měl tak úspěšný konec.

Již ve druhém kole se Tereza pohybovala na čele společně se Slovinkou Tanjou Zakelj. I tu však v průběhu druhé poloviny nechala za sebou a do cíle dojela v čase 1 hodiny, 24 minut a 45 vteřin s náskokem více než minutovým na druhou Zakelj. Třetí Blaža Klemenčič měla ztrátu téměř dvouminutovou. „Vítězství na začátek sezony i v takovém mrazu zahřeje. Je to pro mě signál, že trénink jde správnou cestou, i když ta nejtvrdší práce mě do prvních světových pohárů ještě čeká. Měla jsem možnost si otestovat formu, během závodu si zkusit nastupovat do kopců a zjišťovat, kde mám rezervy. Zkouškou prošel také nový materiál. Kolo Specialized Fate S-Works s jednopřevodníkem, se kterým jsem závodila vůbec prvně, fungoval na jedničku a dodalo mi na dobrém pocitu z celého dne," neskrývala spokojenost Tereza Huříková. Na další start sezony se Huříková postaví za necelé dva týdny v lichtenštejnském Schaanu (kategorie C1).

Výsledky – Langenlois: 1. Tereza Huříková (Specialized Racing) 1:24:45 hodin, 2. Tanja Zakelj (Slovinsko, Unior Tools) 1:25:52, 3. Blaza Klemencic (Slovinsko, Calcit Felt) 1:26:40, 4. Katarzyna Solus-Miskowicz (Polsko, Dek Meble Cyclo Korona) 1:26:49, 5. Anja Gradl (Německo, Bulls) 1:27:31, … 19. Barbora Machulková (4Ever Cyklo Bulis) –1 kolo. ⋌(mha, spo)