Na všechny vytrvalce čekala trať měřící 10 kilometrů, která byla sice velmi náročná, ale po nastoupání zhruba 240 výškových metrů se závodníci mohli těšit z nádherných výhledů na Malou Fatru a Karpaty. Že nebylo teplo jenom na Valašsku, mohou potvrdit i závodníci Valašské 24, kdy jim přístroje na kole měřící různé hodnoty naměřily teplotu v pětikilometrovém stoupání až 44 stupňů Celsia.

A jak si vedli zástupci týmu Valašská 24? V kategorii muži do čtyřiceti let si třetí příčku po technických problémech s bicyklem a několika tvrdých pádech doslova vydřel Svatopluk Božák (34 okruhů – 357 km) za Domácím Rastislavem Balkem (35 okruhů – 367 km) a Valašskoklobůckým Michalem Láníkem (37 okruhů – 377 km). V kategorii muži nad 40 let se borci na stupních vítězů po závodu v Bystřičce neměnili a dojeli ve stejném pořadí – vyhrál Lubomír Kristan z Rokytnice nad Jizerou (31 kol 325 km) druhý byl Milan Rektořík Příbor (27 kol – 283 km). Třetí dojel borec z týmu Valašská 24 Čestmír Kubíček (24 kol – 252 km). A stejně jako na konci června na Bystřičce si vybral notnou dávku smůly i tady. Při pádu si sotva zahojené místo znovu poranil, přesto se zkrvaveným dresem pokračoval dále a s bolestivou grimasou ukrajoval další kilometry.

Tím však pády pro tým Valašská 24 nekončily. Hrozivě vypadajícímu pádu v prudkém a rychlém sjezdu se nevyhnula ani Simona Matušková v kategorii ženy do 40 let, která si společně s domácí Katarínou Rondíkovou vyjela druhou příčku, když obě borkyně dojely ve stejném čase a se stejným počtem ujetých kol (24 kol – 252 km). Posledním želízkem v ohni pro MTB TEAM Valašská 24 byla Hanka Kubíčková, která obsadila kategorii žen nad 40 let a bez konkurence zvítězila.

Čtvrtým dílem pokračoval seriál Ortika 24 MTB Series o uplynulém víkendu v Berouně. Poslední podnik bude o víkendu 7. – 8. srpna ve Vimperku. Tohoto závodu se však v nejprestižnější a nejsledovanější kategorii (muži do 40 let) nebude účastnit Svatopluk Božák, který se společně se svým doprovodným týmem účastní ve stejném termínu Race Around The Central Europe. Jedná se o silniční ultramaraton, který startuje 5. srpna v polském Pincówu a jede se přes Vysoké Tatry napříč celou Slovenkou republikou do maďarského města Táta zpět na Slovensko přes Komárno do Břeclavi, až do obce Bystřice u Třince. Délka závodu je neuvěřitelných 1062 km, výškový rozdíl je 9480 metrů. Božák pojede třetí ultramaraton ve své kariéře, ale už ve svém prvním závodě v loňském ročníku napříč centrální Evropou (7. místo) a 13. místem letos na závodě kolem Slovinska dal o sobě vědět a jeho jméno je v Evropě bráno vážně.