„Situace je složitá pro všechny ve všech oborech. Sezona je mnohem kratší, akce se smrskly do menšího časového rámce, účastníci se tak logicky rozprchnou na více míst. Ubyli nám někteří partneři, po finanční stránce je tak těžší to uspořádat,“ posteskl si 44letý pořadatel legendární akce.

Nejen bikemaraton Drásal se musí vypořádat s následky pandemie koronaviru a stále panujícími restrikcemi. Návštěvníků ani přímých účastníků závodu by se však daná omezení výrazněji dotknout neměla. „Co se týče venkovních akcí, tak současná situace diváky ani závodníky v podstatě neomezuje. Z hygienického hlediska je to složitější pro pořadatele, na což už jsme si ale relativně zvykli,“ líčí trpce.

Významná mezinárodní akce loni z rozhodnutí pořadatelů nenabídla trasu C. Během této soboty se však 31km závod s převýšením 949 metrů pojede. „Tradičně se uskuteční Force Obr s více než 170 km a trasa B s 58 km. Ženská trasa A se však z původních 117 km kvůli časové náročnosti zkrátila na 85 km. Součástí je znovu dětský program,“ přiblížil čtyřnásobný vítěz závodu.

Loňskou akci výrazně zpestřila olympijská šampionka z rychlobruslařských tratí Martina Sáblíková. Česká závodnice na trase A mezi ženami naplnila předpoklady a časem 6:37:18 triumfovala s více než 15minutovým náskokem. Ačkoliv se letos závodu nezúčastní, na trati stále budou k vidění skvělá jména.

„Jsme hodně rádi a vděční, že znovu přivítáme olympijského vítěze Jardu Kulhavého, vicemistra z mistrovství světa v marationu z minulého roku Kristiana Hynka, mistra norského maratonu, kompletní tým České spořitelny nebo vítěze loňského OBRa Tomáše Višňovského. Hlásili se nám také z závodníci z Německa nebo Polska,“ mnul si ruce Ondřej Fojtík.