V Novém Městě na Moravě dosáhla času 14:39,2. Zvítězila v čase 14:29,8 Dominika Kocmánková z domácího SK Nové Město na Moravě, třetí místo brala za čas 14:50,6 Šárka Fiedlerová (KB Trefa). Všechny medailistky závod absolvovaly bez chyby na střelnici.

,,Do sprintu jsem šla s jasnou taktikou. Zastřílet v něm nulu a na trati nespadnout,“ plánovala Natálie Švecová.

Závod probíhal rychle. ,,Byl to fičák. Na lyžích jsem jela, co mi nohy dovolily,“ prozradila Švecová s úsměvem.

Rozhodující pozici pro povedený závěrečný finiš si vypracovala v posledním kopci před cílem.

,,Ale po celý průběh závodu mně hnalo dopředu povzbuzování holek z týmu, trenérů a rodičů,“ děkovala všem za podporu mladá rožnovská biatlonistka.

,,K povedenému výsledku mi také pomohlo klubové devítidenní soustředění na sněhu na přelomu listopadu a prosince v italském Livignu,“ upozornila ještě Švecová.

Se ziskem druhého místa je maximálně spokojená. ,,Rovněž mě těší, že jsem na Vysočině za sebou nechala soupeřky z větších klubů, které mají podstatně jiné tréninkové možnosti na sněhu, než jsou letos u nás na Valašsku,“ užívala si Natálie Švecová pobyt v Novém Městě na Moravě.

Úspěch také náležitě oslavila. ,,A to s celým naším týmem v McDonaldu, A doufám, že to bude častěji,“ přeje si dobře naladěná Natálie Švecová.

Té se ve Vysočina Areně dařilo i v závodu v biatloncrossu. V něm obsadila čtvrté místo.

VÝSLEDKY 2. KOLA ČESKÉHO POHÁRU V BIATLONU ŽACTVA V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ 2021 – 2022:

Závod v biatloncrossu:

Žáci M15: 20. Ondřej Hubáček (Biathlon Halenkovice), 24. Jakub Jirsák (Rožnov pod Radhoštěm), 28. Šimon Šťastný, 31. Jan Šťastný (Vsetín Bobrky).

Žáci M14: 17. Jiří Flašar (Biathlon Halenkovice), 30. Šimon Pavelka, 31. Jiří Zámečník (oba Vsetín Bobrky), 34. Jan Moural (Rožnov pod Radhoštěm).

Žáci M12: 11. Šebastian Halata (Vsetín Bobrky),

Žákyně W15: 5. Markéta Krupová, 6. Nela Lušovská, 15. Kristýna Hegarová, 19. Luisa Camfrlová (všechny Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W14: 4. Natálie Švecová (Rožnov pod Radhoštěm), 19. Monika Železníková (Biathlon Halenkovice), 20. Karolína Růčková (Rožnov pod Radhoštěm), 23. Michaela Hrabcová (Biathlon Halenkovice).

Žákyně W13: 14. Markéta Obůrková, 19. Ella Mičolová, 26. Dominika Vojkůvková (všechny Rožnov pod Radhoštěm), 29. Dorota Molková, 32. Tereza Juřičková, 34. Klára Barošová (všechny WOCO Vsetín).

Žákyně W12: 14. Viktorie Sofie Jaklová (WOCO Vsetín), 25. Alice Hurtová, 26. Helena Zámečníková (Vsetín Bobrky).

Závod ve sprintu:

Žáci M15: 22. Jakub Jirsák (Rožnov pod Radhoštěm), 25. Ondřej Hubáček (Biathlon Halenkovice), 26. Šimon Šťastný, 27. Jan Šťastný (oba Vsetín Bobrky).

Žáci M14: 14. Adam Kovář (Bystřice pod Hostýnem), 17. Jiří Flašar (Biathlon Halenkovice), 23. Šimon Pavelka, 27. Jiří Zámečník (oba Vsetín Bobrky), 34. Jan Moural (Rožnov pod Radhoštěm).

Žáci M12: 12. Šebastian Halata (Vsetín Bobrky).

Žákyně W15: 4. Markéta Krupová, 8. Nela Lušovská, 13. Kristýna Hegarová, 15. Luisa Camfrlová (všechny Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W14: 2. Natálie Švecová, 20. Karolína Růčková (obě Rožnov pod Radhoštěm), 24. Michaela Hrabcová, 25. Monika Železníková (obě Biathlon Halenkovice).

Žákyně W13: 12. Ella Mičolová, 19. Markéta Obůrková (obě Rožnov pod Radhoštěm), 24. Tereza Juřičková (WOCO Vsetín), 32. Dominika Vojkůvková (Rožnov pod Radhoštěm), 35. Klára Barošová, 44. Dorota Molková (obě WOCO Vsetín).

Žákyně W12: 18. Viktorie Sofie Jaklová (WOCO Vsetín), 24. Natálie Surovcová, 26. Alice Hurtová, 27. Helena Zámečníková (všechny Vsetín Bobrky).