S jakou představou jste do letošní zimní biatlonové sezony šel?

Chtěl jsem se zúčastnit co nejvíc závodů a v nich dosáhnout na co nejlepší výsledky.

Kolika závodů jste se nezúčastnil?

Závodil jsem v Českých pohárech v lednu v Novém Městě na Moravě, v únoru v Letohradu a v Jablonci nad Nisou a v březnu v Novém Městě na Moravě. Březnové závody na Vysočině byly zároveň také Mistrovstvím republiky v zimním biatlonu.

Kde se vám nejvíc dařilo?

Už v lednovém Českém poháru v Novém Městě na Moravě, kde se mi dařilo běžecky i ve střelbě. Na Vysočině jsem ve sprintu skončil čtvrtý a ve stíhacím závodu rovněž na čtvrtém místě. Spokojený jsem také s Českým pohárem v Letohradu, kde jsem ve sprintu vybojoval pátou příčku. Na východě Čech jsem si ve sprintu zazávodil i s českým reprezentantem Vítězslavem Hornigem.

Český pohár v cross country v Kutné Hoře, TUFO CykloZákladna Otrokovice
Mladí otrokovičtí bikeři začali sezonu v neregulérních podmínkách v Kutné Hoře

Které závody se Vám nepovedly?

Stíhací závod v Letohradu. V něm se mi vůbec nedařila střelba. A také v Jablonci nad Nisou, kde jsem ve sprintu i ve stíhacím závodu chyboval rovněž při střelbě. Na severu Čech jsem ani na lyžích nebyl v nejideálnějším rozpoložení.

Jak se Vám v letošní zimní biatlonové sezoně závodilo?

Mám z ní dobrý pocit. Konečně jsem letos mohl objet celou zimní sezonu. Navíc se mezi muži ve všech závodech vždy sešla kvalitní konkurence. Někde i s účastí českých národních reprezentantů.

Jak jste spokojený se střelbou a během?

Se střelbou nejsem úplně spokojený. Pořád se peru se stojkou a letos mě začala zlobit i ležka. Na lyžích jsem se cítil dobře.

Jak hodnotíte svoje výkony na březnovém mistrovství republiky v Novém Městě na Moravě?

Na Vysočině jsem ve sprintu skončil devátý. V něm jsem pokazil střelbu vleže. Čtyři minely bylo moc. Ani střelba vstoje se mi v něm nepovedla. V ní jsem minul 2 terče. Rovněž následný závod s hromadným startem se mi příliš nevydařil. V něm jsem obsadil 10. místo. V masáku jsem však začal dobře. Škoda druhé ležky. Tři chyby byly moc. Nepovedla se mi ani první střelby ve stoje. V ní jsem čtyřikrát chyboval. Zlepšil jsem se až při druhé stojce. Na měkkém sněhu se mi nedařilo ani běžecky. V obou závodech jsem však posbíral cenné zkušenosti.

Co jste dělal v posledním období?

Trochu jsem odpočíval.

Kdy se začnete připravovat na letošní letní biatlonovou sezonu?

Chtěl bych co nejdřív. Zhruba na konci dubna. Ale všechno bude záležet, kolik budu mít na přípravu času. Jsem totiž dost časově vytížený.

Jak se budete připravovat?

Individuálně, nebo s týmovým kolegou Janem Lušovským. Trénovat budu v domácích podmínkách na střelnici v Rožnově pod Radhoštěm a v okolí Rožnova pod Radhoštěm. Žádné soustředění neplánuji.

Kdo Vás kolem biatlonu nejvíc podporuje?

Klub z Rožnova pod Radhoštěm. Poděkovat chci také celé mojí rodině. Bez její podpory bych nedosahoval na dobré výsledky.