„Zimní České poháry jsou všechny hodně daleko. Jelikož jsem časově velmi zaneprázdněná, tak bych se na ně nestačila kvalitně připravit. Proto se letos soustředím především na moravskoslezský přebor v klasickém lyžování,“ prozradila Holišová, jež má ale za sebou solidní vystoupení v letním českém biatlonovém poháru, v němž brala v konečném účtování bronzovou příčku.

„Nebyla jsem v optimální formě. Navíc jsem neměla vyšší ambice, a tak jsem s konečným umístěním spokojená,“ přiznala sportovkyně z Rožnova pod Radhoštěm.

Biatlonistce z Valašska se v létě nejvíc povedlo už úvodní vystoupení v Jablonci nad Nisou, kde získala druhá místa ve vytrvalostním závodu i v rychlostním závodu se skupinovým startem.

„V obou případech mi překvapivě vyšla střelba a i běžecky jsem na tom byla dobře,“ zavzpomínala Holišová, která si cení i skalpů českých reprezentantek a aktuálních účastnic zimního Světového poháru Rezlerové a Tryznové v rychlostním závodu ve Žďáru nad Sázavou.

V současné době už se Zdeňka Holišová pozvolna dostává do pohody, přesto ještě není rozhodnutá o své sportovní budoucnosti v roce 2008. „Už jsem chtěla s biatlonem skončit, ale ještě o jedné sezoně přemýšlím. Pokud budu cítit na jaře formu, tak příští rok závodit budu,“ slibuje 28letá biatlonistka.