Vítězem hlavního desetikilometrového běhu se s přehledem stal Slovák Ján Križák z Dolných Kočkovec. „Trať byla relativně lehká, ale už tak netrénuji, takže jsem si opravdu dal do těla,“ pravil borec zadýchaně v cíli.

S více než minutovou ztrátou si pro stříbro doběhl Ondřej Navrátil a třetí stupínek obsadil Pavel Holec z Huslenek. Běhu na deset kilometrů se jako jediná žena zúčastnila i Alena Krcháková a nevedla si vůbec špatně: s časem 42 minut a 25 vteřin za sebou nechala většinu mužů.

Nejvíce legrace si přihlížející užili při závodě výstižně nazvaném Veselá míle. Ten totiž patřil recesistům, jejichž nápaditost neznala mezí.

„Máme natrénováno. Ještě než jsme vyrazily na závod, stihly jsme vyprat, vyžehlit a navařit,“ popsal Libor Kozmík z družstva Jasenecké dámy. Stejně jako jeho vyzývavě nastrojení kamarádi, i on se vyjadřoval zásadně v ženském rodě.

Povedená parta se nakonec mohla radovat z prvního místa. Za sebou nechala i jasenecké hasiče, kteří v protipožárních oblecích připomínali spíše kosmonauty. Moderátor programu dokonce vypustil dezinformaci, že hasiči byli přímo z tratě odvoláni k požáru a nejspíše se vrátí až za několik dnů.

Zpráva se záhy ukázala jako nepravdivá a muži ve skafandrech s vypětím posledních sil těžkopádně proběhli cílovou páskou.

Pro bronzovou medaili se za nimi dobelhal toaletním papírem kompletně ovázaný faraón Thutmose se svojí družinou.

„Běhu na deset kilometrů se zúčastnilo třiadvacet běžců. Byl mezi nimi i Američan Brad Kasper,“ informovala Martina Hurtová z organizačního týmu. Upřesnila, že závod Vsetínská míle absolvovalo pětadvacet sportovců a vítězem se stal Pavel Holec.

Organizátoři ze vsetínského Sboru Církve bratrské – Maják téměř celodenní akci i s dalším doprovodným programem podle mínění návštěvníků zvládli na vysoké úrovni. „Chceme lidi povzbudit, aby vyběhli s námi a rozvíjeli se po všech stránkách. Ale nejen po té fyzické, ale i duchovní a duševní,“ uvedl hlavní organizátor Jiří Stanislav.