Trasa druhého ročníku Radhošťské výzvy má rovných pět kilometrů a převýšení je 666 metrů. Zajímavostí jistě je, že výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na obnovu národní kulturní památky Libušín na Pustevnách.

Prezentace bude v den závodu od 10 do 12.30 hodin v místě startu. Start Radhošťské výzvy 2014 bude přesně ve 13 hodin na nově zbudovaném náměstíčku v Dolní Bečvě v nadmořské výšce 427 metrů. Trasa se vine údolím Dolní Rozpité, prvních zhruba dva a půl kilometru je po asfaltové silnici.

Poté se běžci dostanou na úpatí hory Radhošť, kde je bude čekat nejtěžší část trati, opravdová zkouška odolnosti a fyzické připravenosti – zhruba dva a půl kilometrů dlouhý úsek s převýšením 666 výškových metrů. Po zdolání této náročné pasáže už bude čekat na všechny cílová brána v nadmořské výšce 1093 metrů.

„Cíl závodu se se nachází u horského hotelu Radegast, u sousední lyžařské chaty bude pro startující připraveno občerstvení a zázemí pro následné vyhodnocení závodu," prozradil za pořadatele závodu Jakub Říha.

Pro nejlepšího závodníka bude připraven putovní pohár a pro nejlepší tři muže a ženy pak věcné ceny. Připravena bude rovněž tombola – startovní čísla všech účastníků budou slosovatelná.

Cílem Radhošťské výzvy 2014 je získání finančních prostředků na obnovu požárem zničeného památkově chráněného objektu Libušín na Pustevnách.

„Výtěžek z dobrovolného startovného bude v plné výši poukázán Valašskému muzeu v přírodě jako účelově vázaný dar na obnovu objektu Libušín, doménu Pusteven, která neodmyslitelně patří ke krásám našeho kraje," doplnil Říha.