„Nikdo přesně nedokáže říct, jak dlouho bude trvat koronavirová epidemie, ani jak dlouho nás bude držet v brlohu. Proto jsme se rozhodli, že první čtyři závody seriálu s ohledem na bezpečnostní opatření přesuneme na náhradní termíny,“ vysvětlil za pořadatele Richard Valoušek.

Nový termín čeká Lednici, Karlštejn, Vysočinu a Slavkovský les.

„I když věříme tomu, že se na jaře bude situace už jen uklidňovat, nechceme riskovat zdraví našich závodníků. Ani pro pořadatele není jednoduché připravovat závody, aniž by bylo jisté, že proběhnou. Proto jsme se po dlouhém hledání nejlepšího řešení rozhodli takto. První závod sezony proběhne 18. července v Brdech a brázdit naše lesy budeme až do října,“ upřesnil Valoušek.

Všichni závodníci, kteří mají svou registraci na jeden či více přesunutých závodů, jsou automaticky převedeni na startovku závodu v novém termínu.

„Chápeme ale, že nové termíny nemusí každému vyhovovat, proto jsme se rozhodli umožnit přeregistraci těchto závodů zdarma. V systému SportID můžeš svou registraci převést na jiný závod seriálu Běhej lesy 2020 nebo na jiného závodníka. Vše zvládneš svépomocí a online. Startovné je nevratné, využij proto prosím možnost bezplatné přeregistrace,“ žádají pořadatelé seriálu.

Nová termínovka Běhej lesy tedy vypadá takto:

18. 7. – Běhej lesy Brdy

1. 8. – Běhej lesy Bílá

srpen (ještě upřesníme) – Běhej lesy Slavkovský les

22. 8. – Běhej lesy Vysočina

29. 8. – Běhej lesy Jizerská

12. 9. – Běhej lesy Boletice

10. 10. – Běhej lesy Lednice

24. 10. – Běhej lesy Karlštejn