Pro domácí celek to bylo zatím jasně nejtěžší utkání rozjíždějící se sezony. I proto si v Zubří skalpu vicemistra náležitě cení. „V kabině jsme si říkali, že tento zápas nám ukáže, jak na tom jsme. Jsme rádi, že jsme dokázali v těžkém zápase silného soupeře porazit. Moc nám to pomůže do dalších bojů. Bereme to tak, že jsme taky ukázali svoji sílu. Nebyli jsme ani zdaleka kompletní a porazili jsme je. Dokázali jsme si, že na ně máme, to si ceníme,“ radoval se po těžké bitvě pivot domácího celku Tomáš Bechný.

Urostlý, téměř dvoumetrový, pořízek v dresu Zubří svedl na brankovišti spoustu tvrdých soubojů s pivoty Lovosic a podobně jako jeho spoluhráči jej zápas pořádně bolel. Ostatně jako všechny duely s Lovosicemi. „Podobné zápasy jsou vždycky hodně tvrdé, stejně tak tomu bylo i tentokrát. Ale s tím se musí počítat. Zápas měl velký náboj, skoro jako by to byla nadstavba nebo play off,“ pravil Tomáš Bechný, jenž byl se sedmi brankami nejlepším střelcem celého utkání.

Šlágr čtvrtého kola extraligy byl po celý zápas vyrovnaný a rozhodlo se až v posledních deseti minutách. V nich naštěstí domácí našli svého hrdinu. „V závěru nám moc pomohl Milan Malina. Předvedl několik velkých zákroků, po kterých jsme my pak v útoku mohli dát rozhodující branky. Myslím, že má na vítězství velký podíl,“ chválil Bechný svého gólmana.

Vítězstvím nad Lovosicemi odstartovali Zubřané velmi těžkou sérii, kterou budou muset zvládnout v následujících týdnech. „Je moc dobře, že jsme doma splnili úkol. Je to pro nás určitě psychická vzpruha do dalších těžkých zápasů. Teď jedeme do Plzně, pak hostíme doma Duklu Praha a Karvinou, to budou velké zápasy a je dobře, že jsme Lovosice zvládli,“ dodal Tomáš Bechný.