Turnaj s názvem Patria Direct Open 2010 startuje v hlavním městě v úterý 15. června kvalifikacemi, hlavní soutěž začíná ve čtvrtek 17. června.

Do hlavní soutěže zasáhne celkem 32 dvojic, z toho 24 bylo přímo nasazeno dle světového žebříčku a dalších osm si musí pozici vybojovat v kvalifikaci. Michal Růčka společně se svým parťákem Pavlem Rotreklem byli nasazeni jako číslo deset přímo do hlavní soutěže, což se poštěstilo Růčkovi vůbec poprvé v kariéře. „Je to určitě zatím vrchol mojí kariéry, tím jsem si tak nějak splnil můj sen. Popravdě, kdyby mi někdo před třemi, čtyřmi lety řekl, že budu hrát hlavní soutěž Světové série, tak si o něm pomyslím, že je blázen,“ raduje se Michal Růčka, jenž pro letošní sezonu změnil parťáka. Namísto Roberta Kufy se domluvil s Pavlem Rotreklem. Společně už nově sestavená dvojka v letošním roce stihla odehrát několik turnajů. Doma v Česku to byly dva turnaje Samsung Cupu (4. a 3. místo), v Římě se pak Růčka s Rotreklem pokoušeli dostat z kvalifikace do hlavní soutěže podniku Světové série. To se jim stejně jako všem dalším českým dvojicím nepodařilo.

Další možnost tedy přichází teď v Praze, kde Růčka s Rotreklem byli jako jedna ze tří českých dvojic nasazeni přímo do hlavní soutěže. Na podniku nejprestižnější Světové série, který se hraje na Štvanici, rozhodně nečeká žádný lehký soupeř. Do české metropole se sjedou největší světová jména plážového volejbalu. „Turnaje se účastní celá světová elita. Nechybí žádná hvězda, od olympijských vítězů po mistry světa či mistry Evropy. V Praze budou opravdu všichni. Tak je to pro mě opravdu jako nějaký sen hrát mezi takovými hvězdami světového beachvolejbalu,“ rozplývá se nad životní šancí 23letý sportovec.

Pražský turnaj, který je šestým podnikem 14dílného seriálu Světové série, začíná hlavní soutěží ve čtvrtek. V ní čekají Růčku s Rotreklem nejméně dva zápasy. „Hraje se systémem na dvě porážky. Minimálně dvakrát tedy hrát budeme. V takové obrovské konkurenci nejlepších hráčů světa to sice bude strašně těžké, ale pevně věřím, že to neskončí jen dvěma zápasy,“ říká odhodlaně Michal Růčka. Výkony našeho valašského zástupce na turnaji Světové série v Praze můžete sledovat na obrazovkách České televize, která bude na sportovním kanálu ČT4 Sport přenášet kromě závěrečných bojů i všechny zápasy českých zástupců.