,,V mužském KK Valašské Meziříčí jsem ještě manažerem a hlavním trenérem. Ve spolku Basket Valmez jsem kromě místopředsedy také trenérem mládeže a s kolegy se starám o organizaci a chod tohoto oddílu. Navíc jsem v poslední sezoně v BK Snakes Ostrava z. s. působil jako asistent trenéra u mužstva U15,“ představil svoje další funkce Petr Nachtmann.

Ten se v dětství a mládí nejprve věnoval závodně atletice. Specializoval se na běhy na 800 metrů, na 1500 metrů a přespolní běhy. Ve školních letech na sebe sportovně nejvíc upozornil ve valašskomeziříčském závodu v Běhu přes 2 mosty. V něm se on i jeho bratr dvojče Lukáš, který je momentálně rovněž basketbalovým trenérem a také hráčem béčka Valašského Meziříčí, několikrát umístili na medailových příčkách. S basketbalem začal na základní škole v 8. třídě.

 ,,Mým prvním klubem byl SBK Valašské Meziříčí. V něm jsem svoji basketbalovou kariéru odstartoval jako starší žák. A protože jsem byl poměrně vysoký, tak jsem hrával pivota. Později jsem přešel na křídlo,“ prozradil Nachtmann.

V kariéře dosáhl na spoustu velmi dobrých výsledků.

,,Nejraději vzpomínám, jak jsem v jednom dorosteneckém zápase proti Jeseníku dal 47 bodů. Z toho 6 trojek. Další úspěchy mám jako trenér. S trénováním jsem začal v jednadvaceti letech. V roce 2007 jsem s meziříčským mužstvem U13 vybojoval stříbrnou medaili na Olympijských hrách mládeže v nizozemském Amsterdamu. V sezoně 2012 jsem s týmem U20 vyhrál Moravskou skupinu v Nadregionální lize. V roce 2014 jsme s celkem mužů Valašského Meziříčí postoupili v Českém poháru mezi osm nejlepších kolektivů a v sezonách 2018 a 2020 jsme s valašskomeziříčskými muži vyhráli základní část 2. ligy a do play off jsme postoupili z prvního místa,“ vypočetl nejcennější basketbalové úspěchy Petr Nachtmann.

Hodně ho naplňuje práce s mládeží.

 ,,Líbí se mi, když dětí mají radost z vyhraných utkání a turnajů. U mužů je to zase vzájemná spolupráce a navazování nových přátelství,“ svěřil se basketbalový kouč.

Ten však nežije jenom basketbalovým životem. Má rád jízdu v rychlých autech, rád se setkává s přáteli, zajímá se o psychologii. Navíc se rozhodl vstoupit do politiky.

,,Chtěl bych uspět za ODS v krajských a komunálních volbách. Díky politice chci totiž změnit kritéria pro rozdělování dotací pro sport ve Valašském Meziříčí. A hlavně se přičinit o to, aby se ve Valašském Meziříčí postavila nová sportovní hala, kterou nám město slibuje spoustu let,“ vysvětluje Nachtmann.

 Nenahraditelný pro něho je však čas trávený s rodinou.

 ,,Zejména v tomto období, kdy se nám 1. dubna s manželkou Lucii narodil syn Dominik,“ pochlubil se Petr Nachtmann.

Obchodní reprezentant v Rodinném pivovaru Bernard a. s. se pořád udržuje v dobré kondici. Basketbalové tréninky mu nestačí, a proto si občas ještě chodí zaběhat, zajde do posilovny a zahraje si badminton. V zimě rád lyžuje.

Momentální situace kolem koronaviru ho brzdí v práci, ale i při sportu.

 ,,Nepříjemný virus se negativně dotkl spousty lidí.  Musíme to však vydržet a toto období přetrpět. Náš pivovar kvůli zavřeným restauracím nemohl dlouho prodávat sudové pivo. V basketbalu jsme letos měli velmi dobře rozehranou druholigovou sezonu. Ta byla ze dne na den ukončená. Bohužel nemůžu ani trénovat. Navíc mě mrzí, že se neuskuteční soustředění s mládežnickým týmem v Chorvatsku. K Jaderskému moři do Chorvatska bychom ale chtěli jet v létě s rodinou na dovolenou. Snad už bude brzy lépe,“ doufá Nachtmann, jehož nejoblíbenějším jídlem je pizza a řízek s bramborovou kaší. Z pití pak pivo, dobrý rum a Cuba Libre drink.

 Basketbalový nadšenec z Valašska proto v těchto dnech většinu času tráví se svojí rodinou.

,,S manželkou a Dominikem a naším psem fenkou čivavou Ebi chodíme na procházky do přírody. Já si občas ještě zaběhám a zacvičím. Už se ale těším, jak se konečné budu moct potkávat s basketbalovými i dalšími přáteli. A hlavně, jak s velkým odstupem s nimi zapijeme narození Dominika,“ přiznává Petr Nachtmann.

A jaký je jeho největší basketbalový sen?

 ,,Už jsem dvakrát navštívil Final Four Euroligy mužů. V Paříži a v Berlíně. Ještě bych se chtěl někdy podívat na zápas NBA,“ plánuje kouč z Valašského Meziříčí.