Naposledy jejich formu odnesly týmy Opavy a Ostravy, které na palubovce Valašského Meziříčí neměly šanci. V tabulce druhé nejvyšší soutěže jsou nyní svěřenci trenérů Miroslava Rajnocha a Miroslava Bazalky na druhém místě.

Naposledy prohráli juniorští basketbalisté Valašského Meziříčí 6. listopadu loňského roku v Opavě, a to dokonce neuvěřitelně drtivě o 79 bodů (39:118). Právě proto se meziříčští mladíci na zápas s Opavou specimen těšili. A odplata jim vyšla na jedničku. Po vyrovnaném poločase se utrhli Meziříčané do rozhodujícího náskoku ve třetí čtvrtině. Nakonec soupeře, který ještě v minulé sezoně hrál extraligu, Valaši porazili o sedmnáct bodů. „Dost jsme se na Opavu chystali a těšili se, že jim tu porážku doma oplatíme. Jsme rádi, že se to podařilo a naše vítězná série pokračuje,“ uvedl jeden z meziříčských hráčů Jakub Stodůlka, jenž k poražení Opavy pomohl sedmi body.

Po odplatě s Opavou se podařilo juniorům Meziříčí skvěle zvládnout i utkání s NH Ostrava. Hosté odjeli z Valašska s pořádnou nadílkou, když prohráli o 47 bodů. Do konce základní části zbývá odehrát ještě čtyři kola. Nejbližší program Valašského Meziříčí je jasný: nadcházející sobotu hrají v Havířově a v neděli pak v Karviné.

Po základní části bude následovat play off o postup do extraligy, do kterého určitě zasáhnou i junioři Meziříčí. Třetí až šesté celky v obou prvoligových skupinách (A + B) budou hrát úvodní kolo vyřazovacích bojů. První dva týmy po základní části postupují přímo do druhého kola play off. Pokud by tedy Valaši udrželi po základní části druhé místo, k čemuž mají dost blízko, v první kole by měli volno.

Výsledky 17. a 18. kola ligy juniorů. U19 : SBK Valašské Meziříčí – Opava 93:76 (20:22, 42:38, 69:51). Body Val. Meziříčí: Janík 25, F. Denk 22, Roček 17, Krumpolc 13, Štencl 9, Stodůlka 7.

SBK Valašské Meziříčí – BK NH Ostrava 95:48 (20:16, 50:32, 75:42). Body Val. Meziříčí: F. Denk 26, Janík 25, Štencl 17, Roček 16, Svoboda 7, Stodůlka 4, Krumpolc.

1. BC Nový Jičín 18 16 2 1450:1175 34
2. Val. Meziříčí 18 14 4 1315:1197 32
3. Kyjov 18 12 6 1190:1189 30
4. Opava 18 11 7 1431:1188 29
5. BCM Prostějov 18 11 7 1335:1172 29
6. Start Havířov 18 10 8 1250:1231 28
7. Pardubice 18 8 10 1296:1342 26
8. Žďár n. S. 18 7 11 1179:1334 25