,,I bez střelce Blažka, který nám chyběl z rodinných důvodů, jsme vývoj vyrovnaného zápasu kontrolovali. Hanáci se nedokázali vypořádat s naší zónovou obranou a nebyli schopní uhlídat Tadeáše Janíka. Ten zaznamenal 37 bodů. Rovněž mě potěšil výkon mladých hráčů Alexandra Markla a Vojtěcha Palyze. Oba vybojovali v obraně spoustu míčů,“ hodnotil derby trenér Valachů Petr Nachtmann.

,,Polovinu utkání jsme hráli aktivně a postupně jsme vedli až o deset bodů. Za tohoto stavu si domácí vzali oddechový čas a po něm se už duel vyvíjel v jejich prospěch. Definitivní zlom v něm nastal okolo čtyřicáté minuty, kdy jsme během tří minut dostali několik trojek,“ konstatoval po střetnutí kroměřížský kouč Vojtěch Šibor.

Hrály se i zápasy 13. a 14. kola. Valašské Meziříčí nejprve v sobotu zvítězilo v Karviné 79:74, v neděli Valaši prohráli na palubovce týmu Basket Opava 67:74.

,,V Karviné jsme díky výbornému výkonu podkošových hráčů celý zápas vedli. Do Opavy jsme odjeli bez několika nemocných opor. Navíc Janík hrál první ligu za Nový Jičín. Tyto absence se projevily do konečného výsledku. O naší porážce ve Slezsku rozhodl lepší útočný doskok domácích,“ informoval o víkendových zápasech první muž valašskomeziříčské lavičky Petr Nachtmann.

Kroměříž v sobotu neuspěla v Opavě 67:78, v neděli Hanáci vyhráli v Karviné 90:88 po druhém prodloužení.

,,Na oslabenou Opavu jsme si věřili. Domácí však zejména v prvním poločase proměňovali tříbodové střely. V důležitém zápase v Karviné jsme 15 sekund před koncem základní hrací doby vedli o tři body. Domácí ale z trestných hodů vyrovnali. O našem vítězství na severu Moravy tak rozhodl až ve druhém prodloužení povedený nájezd Jiřího Pavlů,“ radoval se z cenného úspěchu v karvinské hale trenér Kroměříže Šibor.