SK UP OLOMOUC B – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 76:80 (14:12, 30:34, 49:61)

Basketbalisté meziříčského béčka, momentálně v tabulce třetí, měli před utkáním jasný cíl – zvítězit a udržet si tak těsný kontakt s vedoucí dvojicí týmů. Čekal je však nebezpečný a nevyzpytatelný soupeř, v tabulce čtvrtá SK UP Olomouc B. A zápas to rozhodně nebyl lehký. Už jen proto, že Valaši jeli na Hanou jen s pouhými dvěma klasickými podkošovými hráči. Domácí navíc ze začátku dost zlobili. První čtvrtinu vyhráli a zápas byl vlastně téměř celý dosti vyrovnaný. V poločase už vedli hosté o čtyři body. Základ k vítězství položili Valaši ve třetí části, kterou vyhráli 27:19 a odskočili tak na 61:49 ve svůj prospěch. „To bylo pro nás dost důležité. Soupeř se sice nevzdal a stále byl jakž takž na dostřel, ale i tak jsme měli závěr zápasu pod kontrolou. Nicméně utkání to bylo rozhodně těžké. Nám se nedařilo tak, jak bychom si představovali, i proto je vítězství pro nás cenné,“ ohlédl se za vítězným utkáním kouč Valašského Meziříčí B Petr Nachtmann.

Za vítězstvím táhli svůj celek tentokrát dva střelci. Jan Kročil a Radek Vyroubal nastříleli Olomouci shodně po 22 bodech a zasloužili se tak o více než polovinu bodů svého týmu. „Oba podali výborný výkon a výrazně mám pomohli k výhře. Tu jsme potřebovali, abychom se udrželi v kontaktu s vedoucí dvojicí. Podařilo se a jsme spokojeni,“ dodal Nachtmann.

Sestava a body Val. Meziříčí: Vyroubal 22, Kročil 22, Riemer 10, Odstrčilík 10, Kabourek 7, Roček 4, Daněk 2, L. Nachtmann 2, Tajzler 1, J. Denk, F. Denk, Bartunčík. Trenéři: Petr Nachtmann, Jan Odstrčilík.

Další výsledky 15. kola: Hranice – Zora Olomouc 66:70, BK Olomouc – Lipník 67:70, Postřelmov – Šumperk B 49:78, Prostějov C – UP Olomouc A 63:85, Mohelnice U20 – Mohelnice B 63:72.