Chuť si spravili Valaši o den později, kdy vysoko porazili Zlín. Po čtyřech utkáních nové sezony mají Meziříčané bilanci jedné výhry a tří porážek. V dalším pokračování třetí nejvyšší soutěže zajíždějí Valaši na palubovky soupeřů. V sobotu 14. listopadu hrají v Žabovřeskách a o den později v Třebíči.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SK UP OLOMOUC 54:61 (12:22, 23:39, 34:55)

Basketbalisté Valašského Meziříčí, kterým v tomto utkání chyběli Šiko a Jan Stehlík, po dlouhých letech, kdy hráli své zápasy v tělocvičně Základní školy Šafaříkova, změnili halu. S Olomoucí poprvé hráli domácí mistrák na meziříčské stavebce a premiéra jim vůbec nevyšla. S vysokoškoláky byli od začátku pozadu a už v poločase prohrávali o šestnáct bodů. Domácím vyšla jen poslední čtvrtina, kdy již jen korigovali jasné vítězství Olomouce. „Zápas nám opravdu moc nevyšel. Kluci přistupovali k zápasu dost nervózně, přeci jen to byl první zápas po dlouhé době v novém prostředí a podle mě to sehrálo svou roli. O našem výkonu svědčí i fakt, že jsme za první tři čtvrtiny dali katastrofálních 33 bodů,“ hodnotil prohraný duel trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Body Val. Meziříčí: Pešat 14, Pospíšil 13, Ides 9, Pavlík 5, Jiří Stehlík 4, Oswald 4, Bezděk 4, Večeřa 1.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – PROTON ZLÍN U20 94:59 (26:19, 55:35, 80:53)

Co se nepovedlo s Olomoucí, vyšlo dvojnásob lépe o den později proti mladíkům ze Zlína. Valaši byli letos poprvé kompletní a hned to bylo na jejich hře znát. Domácí zápas rozhodli už v prvním poločase, po kterém vedli o dvacet bodů. „Bylo to úplně jiné utkání. Od začátku jsme soupeři vnutili naši hru, která nám přináší úspěchy,“ řekl k duelu kouč vítězů Václavek. Trenéra Meziříčí potěšilo, že se v utkání prosadili i mladí hráči, kterým chtějí v týmu letos dávat hodně herních příležitostí – Tomáš Hamrus a Lubomír Oswald, kteří přišli z Karviné. „Oba zahráli dobře a je to pro nás velký příslib do budoucna. To samé platí i o dalších hráčích, které máme na soupisce, a které určitě využijeme. Jedná se třeba o Martina Václavka, jenž je v širší nominaci české reprezentace do 16 let,“ prozradil trenér Meziříčí.

Body Val. Meziříčí: Jan Stehlík 25, Ides 19, Šiko 17, Pešat 12, Oswald 9, Bezděk 8, Hamrus 2, Stehlík Jiří a Pospíšil 1.