V 1. kole soutěže Valaši vyhráli na palubovce béčka NH Ostrava 66:64.

 ,,Po dlouhé době jsme si zahráli soutěžní zápas. V letní pauze jsme sice odehráli několik přípravných utkání, to ale ještě nebylo ono,“ upozornil hlavní valašskomeziříčský kouč Petr Nachtmann.

  Hostům se na severu Moravy povedl nástup do střetnutí. Na konci první čtvrtiny si vypracovali osmnáctibodový náskok 26:8. V dalším průběhu zajímavé partie se však Ostravané zlepšili.

,,Ve druhé části jsme soupeře pustili zpátky do hry a potom byl zápas až do konce vyrovnaný. Po celý průběh utkání jsme však vedli,“ prozradil Nachtmann.

,,K postupu do 2. kola nám také pomohla skutečnost, že domácí opora Josef Kresta dostal od rozhodčích dvě technické chyby a byl vyloučený do konce střetnutí,“ uznal a dodal ještě trenér Valašského Meziříčí Petr Nachtmann.

Ve 2. kole Českého poháru se Valaši střetnou doma s prvoligovým týmem SA Komfort Brno. Duel se bude hrát v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební 17. listopadu. 

NH OSTRAVA B – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 64:66 (8:26, 30:34, 50:51)

Body Valašského Meziříčí: Blažek 28, Jakel 12, Václavek 7, Stodůlka 4, Denk 4, Palyza 4, Kašpar 3, Žák 2, Riemer 1, Jurda 1.