V sobotu Valaši po těžkém boji překonali Žabovřesky 90:76.

,,Zápas jsme neodehráli podle mých představ. Přestože jsme téměř pořád vedli, tak se nám nedařily obranné činnosti. Navíc jsme měli hodně zbytečných ztrát na útočné polovině. Zvedli jsme se až v poslední čtvrtině, kterou jsme ovládli o 10 bodů. V této pasáži utkání se nám dařila střelba z dálky a také se projevila skutečnost, že máme zkušenější a kvalitnější tým, než Brňané,“ konstatoval po prvním víkendovém duelu domácí hlavní trenér Petr Nachtmann.

V neděli valašskomeziříčské mužstvo jednoznačně porazilo Žďár nad Sázavou 86:63.

,,Podařilo se nám ubránit nejlepšího hostujícího hráče Jiřího Bubáka. Od začátku jsme však byli lepším a fyzicky zdatnějším týmem. Byli jsme úspěšnější ve střelbě a úměrně s přibývajícími minutami jsme navyšovali náš náskok. A to se druhé polovina střetnutí dohrávala ve volnějším tempu. Také mě potěšilo, že se v dobrém světle předvedli mladí náhradníci,“ radoval se z nedělní pohodové výhry Nachtmann.

Další druholigové zápasy odehraje Valašské Meziříčí znovu na domácí palubovce. V sobotu 16. listopadu Valaši vyzvou v 17 hodin celek UP Olomouc a o den později v neděli 17. listopadu změří síly od 10 hodin se Šumperkem. Oba zápasy budou k vidění v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební.