Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Basketbalisté si před Vánoci body nenadělili

Valašské Meziříčí – Špatný závěr kalendářního roku zažili oba regionální zástupci ve druhé basketbalové lize. Poslední dvojzápas před vánoční pauzou nevyšel Valašskému Meziříčí, které ve své dvojičce dvakrát prohrálo s Karvinou, ani Jasenici, která neuspěla s lídrem tabulky Opavou B. Další druholigové boje jsou na programu až v novém roce 2013.

13.12.2012

Basketbalisté SBK Valašské Meziříčí (žluté dresy). Foto: DENÍK/Marek Havran

V sobotu 5. ledna Jasenice hostí Karvinou (od 17 hodin) a Valašské Meziříčí jede do Opavy. O den později od 10 hodin pak bude na programu druhé valašské derby sezony Jasenice versus Valašské Meziříčí.

KARVINÁ – VALAŠSKÉ 83:76 (18:18, 33:32, 57:52)

Proti sousedovi ze spodních pater tabulky chtěli basketbalisté Valašského Meziříčí v sobotu večer urvat nějaký ten bodík. V Karviné neodehráli vůbec špatný zápas, ale na kýžené vítězství nedosáhli. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se až v koncovce. V ní nakonec uhájili těsně sedmibodové vítězství domácí basketbalisté.

Body Val. Meziříčí: Pekárek 16, Večeřa 14, Pospíšil 11, Mrštík 10, Močigemba 9, Pešat 9, Roček 7, Röhrich, Štencl.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 55:77 (16:21, 32:38, 45:54)

Necelých dvacet hodin po souboji v Karviné se konala odveta ve Valašském Meziříčí. V ní se domácímu celku nepodařilo navázat na solidní výkon z palubovky soupeře. Valaši sice nehráli špatný zápas, ale po celou dobu byli mírně pozadu. Ještě po třech čtvrtinách prohrávali jen o devět bodů, ale v poslední části se zápas definitivně překlopil na karvinskou stranu. Porážka o dvaadvacet bodů tak byla příliš krutou vzhledem k průběhu utkání. Valašské Meziříčí tak po dvanácti utkáních na svém kontě jen tři výhry a devět porážek.

Body Val. Meziříčí: Pekárek 17, Štencl 12, Mrštík 6, Roček 6, J. Denk 4, Pospíšil 3, Večeřa 3, Močigemba 2, Pešat 2, Stodůlka.

OPAVA B – KK JASENICE 88:64 (28:13, 49:32, 70:51)

Na poslední hrací víkend stávajícího roku vyfasovali basketbalisté Jasenice těžkého soupeře – jasně vedoucí celek tabulky Opavu B, která do té doby jen jedinkrát prohrála. Situace byla pro nováčka soutěže o to horší, že do opavské jámy lvové zajížděl v sobotu jen se sedmi hráči. „To je na takový zápas strašně málo, navíc Lukáš Riemer s námi sice odjel, ale s nataženými třísly do hry moc zasáhnout nemohl, takže jsme tam vlastně byli v šesti a půl lidech," pousmál se hořce nad těžkou situací týmu jeden z trenérů Jasenice Petr Nachtmann. V utkání dali domácí hned od začátku jasně najevo, kdo bude tentokrát brát body. Už po první čtvrtině vedla Opava B o patnáct a v poločase o sedmnáct bodů. Ve druhé půli už Slezané žádné komplikace nepřipustili a v poklidu si dokráčeli pro body. „V tom malém počtu kluci odvedli solidní práci, těžko něco někomu vyčítat. Opava B je trochu jinde než my, má soutěž rozjetou na návrat do první ligy. My jsme v rámci našich možností předvedli to, na co jsme měli" ohlédl se za utkáním v krásné opavské sportovní hale kouč Petr Nachtmann.

Body KK Jasenice: David 14 (4 trojky), Václavek 13, Kabourek 11 (3 trojky), Bezděk 11, Odstrčilík 8, Vyroubal 7, Riemer.

KK JASENICE – OPAVA B 56:75 (17:17, 27:39, 40:55)

Do nedělní odvety s Opavou B se opět nepodařilo Jasenici posílit sestavu, a tak nováček musel znovu absolvovat bitvu se suverénem soutěže v pouhých sedmi hráčích. V domácím prostředí se Valaši vypjali k dobrému začátku a po první čtvrtině byl stav vyrovnaný 17:17. Do poločasu však hosté odskočili na dvanáct bodů a po změně stran už zápas připomínal předchozí duel. Opava, která měla v rotaci o tři až čtyři hráče více, si zápas poměrně v pohodě pohlídala a tentokrát vyhrála o devatenáct bodů.

„Byl to podobně složitý zápas jako ten v Opavě. Proti silnému soupeři, který přijel s plnou rotací hráčů, jsme v necelých sedmi lidech nemohli moc pomýšlet na výhru. První čtvrtinu hráli kluci výborně, drželi s favoritem krok. Pak už se projevila i naše únava. V tak malém počtu hráčů odehráli kluci dva zápasy v necelých čtyřiadvaceti hodinách. Všem borcům, kteří o víkendu nastoupili, je potřeba poděkovat za poctivý přístup a bojovnost," konstatoval trenér Jasenice Petr Nachtmann.

Body KK Jasenice: Odstrčilík 14, Bezděk 14, Václavek 12, Vyroubal 10, Riemer 5, David 1, Kabourek.

Ve středu ve Valašském deníku: Prvňáčci ze ZŠ v Rožnově pod Radhoštěm

Tragická nehoda na trati, ilustrační foto.

Muž z Valašskomeziříčska zemřel pod koly rychlíku

Vlekaři už jsou na sezonu připravení

Počasí, které panovalo poslední dny, sice nenasvědčovalo zahájení lyžařské sezony, přípravy v lyžařských areálech ale nabírají na obrátkách. Vlekaři chtějí být na letošní zimu precizně připraveni.

Do pyžam a županů! Budoucí skláři slavnostně slíbili poctivé studium

FOTOGALERIE / Tradici učinili včera ve střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí zadost.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nezabržděné auto skončilo v potoce

V korytě potoka v Ratiboři skončilo uplynulou sobotu auto šestačtyřicetiletého muže ze Vsetínska. Řidič svůj vůz Kia Ceed zaparkoval na silnici nad místním obchodem a odešel, aniž by jej pořádně zabrzdil.