VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SK ŽABOVŘESKY 68:66 (11:17, 29:43, 48:54)

Situace v táboře Valašského Meziříčí nebyla před důležitým utkáním zrovna dvakrát růžová. K dlouhodobě zraněným hráčům se tentokrát přidali i nemocní Václavek a Bezděk a soupiska tak byla řádně osekaná a čítala jen osm hráčů. Úvod zápasu domácím vůbec nevyšel a vlastně skoro po celý zápas jen dotahovali vedení brněnského celku. V poločase Valaši prohrávali o čtrnáct bodů a ještě po třech čtvrtinách o šest. Pak ale přišel velký nápor domácích, kteří ve čtvrté části zcela obrátili vývoj utkání. „Kluci se po celý zápas nevzdávali a ve čtvrté části jsme přebrali vedení. Na to, že skončilo jen o dva body, byla koncovka poměrně klidná. Minutu před koncem jsme vedli o pět bodů a dotáhli to do vítězného konce,“ shrnul dění na palubovce trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Sestava a body Val. Meziříčí: Pešat 19, Pospíšil 12, Mužík 12, Šiko 10, Ides 8, David 4, Pavlík 3, Večeřa.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – TJ TŘEBÍČ 82:90 (15:26, 34:37, 53:63)

Také v nedělním utkání nezachytili domácí úvod. První čtvrtinu prohráli 15:26. Pak se zvedli a do poločasu snížili na pouhé tři body. Na začátku druhé půle se dokonce domácí dostali do vedení (43:41), ale byla to jen labutí píseň. Hosté, kteří se opírali o střelecký koncert Pavla Jančáře, znovu přebrali otěže utkání a dotáhli zápas do vítězného konce. „Kluci bojovali a z celkem velké ztráty dokázali jít i do vedení. Postupem času se ale projevila únava ze sobotního utkání, ve kterém si sáhli na dno. Navíc se nám nepodařilo uhlídat Jančáře, který nastřílel 35 bodů,“ zhodnotil prohraný duel meziříčský kouč Pavel Václavek. Domácím nepomohlo ani 22 bodů čerstvé posily Marka Mužíka, který má spoustu zkušeností z nejvyšší české soutěže Mattoni NBL a přišel do Valašského Meziříčí na výpomoc do konce sezony.

Sestava a body Val. Meziříčí: Mužík 22, Pospíšil 19, Pešat 17, Pavlík 12, Šiko 9, Ides 2, Večeřa 1.

Další výsledky 15. a 16. kola: Šumperk – BCM Ostrava 87:93, Mohelnice – BC Nový Jičín 80:67, VŠB Ostrava – Šlapanice 69:70, Sokol Karviná – Kroměříž 86:77, Uh. Brod – Třebíč 100:67, Mohelnice – BCM Ostrava 63:69, Šumperk – BC Nový Jičín 86:80, Sokol Karviná – Šlapanice 62:92, VŠB Ostrava – Kroměříž 75:51, Uh. Brod – Žabovřesky 104:87.