V celkovém součtu s předchozími domácími výhrami jim to vyneslo první příčku ve své základní skupině a postup na finálový turnaj, který se hraje na přelomu května a června v Sarajevu.

PULA – VAL. MEZIŘÍČÍ 81:69 (25:16, 44:31, 62:50)

V prvním vzájemném utkání Valašské Meziříčí doma nezaváhalo (117:88) a celek Maestral Pula vysoko porazilo. Tentokrát to však byl jiný zápas a Chorvati svému soupeři porážku oplatili. „Domácí nastoupili v daleko silnější sestavě, než u nás. Nám naopak chyběli Kovář, Krejší, Magnusek a Imramovský. I přesto jsme drželi s Pulou krok po celý zápas,“ uvedl hrající trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek. O jediné porážce Meziříčí ve skupině rozhodly katastrofální trestné hody. „Stříleli jsme dvaatřicet šestek, ale měli jsme jejich úspěšnost jen 25 procent. Body nám pak v závěru chyběly,“ dodal k zápasu v Pule Václavek.

Body Valašského Meziříčí: Musil 22, Šíbal 18, Šplíchal 12, Zlámal 9, Kuchta 4, Pospíšil a Wrobel 2.

BJELOVAR – VAL. MEZIŘÍČÍ 70:73 (20:22, 35:45, 52:64)

Basketbalisté chorvatského Bjelovaru také nastoupili doma mnohem silnější než v dubnu ve Valašském Meziříčí. Hosté si však i přesto zdržovali po celý zápas mírný náskok. „Začátek byl hodně vyrovnaný, ale od druhé čtvrtiny jsme pomalu získávali náskok. V průběhu utkání jsme vedli až o šestnáct bodů a došli jsme v klidu k výhře, která byla velmi důležitá. Znamenala totiž první místo ve skupině a přímý postup na finálový turnaj do Sarajeva, který se koná od 29. května do 1. června,“ radoval se Pavel Václavek.

Body Valašského Meziříčí: Šíbal 21, Musil 15, Zlámal 12, Šplíchal 9, Kuchta 8, Wrobel 6, Pospíšil