Valaši ve skupině o 1. – 4. místo ve druhé lize nejprve doma rozdílem třídy porazili rezervu Prostějova a poté podobně vysoko podlehli stejnému týmu. V dalších dvou kolech se vydají basketbalisté Meziříčí na palubovky soupeřů. V sobotu 19. dubna hrají v Kroměříži a o den později v Žabovřeskách.

VAL. MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV B 89:57 (30:20 54:32 67:45)

V sobotním souboji s největším aspirantem na postup se basketbalisté Valašského Meziříčí před svými fanoušky pořádně vytáhli a ambiciózního soupeře porazili rozdílem dvaatřiceti bodů. „Zápas se klukům parádně povedl. Plnili hned od začátku to, s čím jsme do utkání chtěli jít. Dařila se nám střelba zpod koše i z větší vzdálenosti,“ pochvaloval si povedený souboj trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek. „Už v prvním poločase jsme si v ytvořili výrazný náskok. Klukům to dalo klid do dalšího průběhu a s přehledem kontrolovali zápas až do konce, “ dodal k utkání Václavek.

Body Val. Meziříčí: Kovář 19, Halík a Stehlík 18, Večeřa 8, Pospíšil a Sigmund 7, Bezděk 5, Pešat 3, Ides a Zavivačič 2.

PROSTĚJOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ 105:65 (15:15, 49:24, 77:44)

V nedělní odvetě, která se hrála na palubovce Prostějova, se hrálo zcela podle opačných karet. Prostějovské béčko nastoupilo v sestavě s několika posilami z áčka, naopak za Meziříčí už nemohl nastoupit v sobotu zraněný pivot Kovář a rozehrávač Stehlík měl povoleno dle dohody odehrát jen deset minut, protože týž den večer hrál zápas v nejvyšší soutěži v Mattoni NBL za NH Ostrava. „Se soupeřem jsme drželi krok jen první čtvrtinu. Dost jim pomohli hráči z áčka, obzvláště Jurečka, který nám nastřílel jednatřicet bodů,“ poznamenal kouč Meziříčí Václavek.

Body Val. Meziříčí: Halík 22, Pospíšil 12, Zaviačič 12, Pešat 7, Večeřa 6, Stehlík 5, Bezděk 1.

Další výsledky: Kroměříž – Žabovřesky 69:76, Žabovřesky – Kroměříž 71:58.